ועידות ניו יורק 2022 ועידת ישראל-יוון לונדון 2023 ניו יורק 2023 כלכלה ירוקה כנס מיליון להייטק Power in Diversity הוועידה הלאומית לאנרגיה פינטק 2022 עתיד הרפואה ועידת הנדל"ן 2021 פינטק 2023 TECH TLV שבוע הסטארטאפים 2023 HealthTech משפיעות על הכלכלה The next big thing כנס כלכלת הקנאביס ועידת האנרגיה 2022 פינטק דיסקונט פריפריה טק Banking AI Mentor Class פורום היוניקורנס 2022 תחזיות 2023 ארכיון הוועידות מקומי.קום The Hi-Tech Effect Meet&Tech ועידה לאומית לתשתיות אי-קומרס 2021 Agrifood Tech כנס הגיוון הכלכלית הלאומית 23 כנס יזמים ותעשיינים פורום היוניקורנס שבוע הסטארטאפים 22 כנס האיקומרס IPM SUMMIT FoodTech2023 כנס התחדשות עירונית Israeli Climate Awards המוח האוטיסטי איקומרס 2022 כנס הענן והדאטה שוק ההון 22 TechTLV2022 Innovation Cocktail Work after Work הפורום הכלכלי ערבי ניו יורק 2021 כנס השירות 2022 גיימינג 2022 טוקיו 2023 כנס אחריות סביבתית Roadshow Event כנס סייבר 2022 ClimateTech שבוע החדשנות 2022 גיימינג 2023 אקדמיה שעובדת כנס מוסדיים FOODTECH 2022 GeoInt360 שבוע החדשנות Tech@Work לוגיסטיטק Open Banking כנס בילינסון לחדשנות PropTech ecommerce 360 Tech on the Beach הייטק 2022 כנס המטרו 2023 ועידת האנרגיה 2021 Let's Talk Cyber הכלכלית הלאומית 22 נגישות בטוחה Early on the spot Future of Higher Education לונדון 2022 Work Tech תחזיות 2022 שוק ההון 2023 מפתחים בחזית 2023 +Startup +Startup Let's Talk Fintech ליברליות אונליין ניהול פיננסי

כנס הקנאביס

ראש היחידה לקנאביס רפואי: "מדיקליזציה, לא ליגליזציה"

יובל לנדשפט סיפר בכנס הקנאביס של כלכליסט על הטכניקות המתקדמות שפותחו בידי משרד הבריאות למדידת וניטור השפעות זני הצמח השונים. כמו כן, הסביר על חשיבות המתודה הקלינית בניתוח הזנים

תומר הדר 11:0606.05.19

 


 

 

“קנאביס הוא תחום חשוב בהיבטים הרפואיים” - כך אמר יובל לנדשפט, ראש היחידה לקנאביס רפואי במשרד הבריאות (יק"ר), בכנס הקנאביס של כלכליסט שנפתח הבוקר (ב').

 

 

לדברי לנדשפט, היחידה הוקמה לפי החלטת ממשלה, לצורכי ניתוח רפואי ומחקר. "היק”ר הוקם כשהיה ברור לנו שחייבים כאן מקצוענות - זה לא עולם של האנשים הישנים שמדברים על צמח פלאי, אנחנו עולם הפארמה. ממשלת ישראל קבעה שמדובר על מדיקציה ולא ליגליזציה".

 

יובל לנדשפט יובל לנדשפט צילום: עמית שעל

 

 

“מהי מדיקליזציה?- חולה הולך לרופא, רופא רושם תרופה", הסביר. "כאן יוצאים מעולם הפלאות והשמות לעולם הפארמה ואנו יודעים זאת - רגולציה דורשת נהלים ורגולטור לא צריך להיות בירוקרטור. הוא צריך לזהות כיוון להתוות אותו ולהנגיש את התחום לתעשיה הפרטית, וזה בזכות כסף כמובן, התעשיה הפרטית עושה זאת מהר וטוב ועלינו להכשיר למענה דרכים, לפעול למען השוק הפרטי, ואז אנו נמשיך להוביל את העולם, כי אנחנו נהיה הרבה לפני כולם”.

 

אלגוריתמים למיצוי ה-High

 

לנדשפט הסביר שיש נהלים ברורים, כשמדינות העולם נעות לכיוונים של ליגליזציה או מיסוד רפואי ושתמיד תהיה לשוק הישראלי תחרות קשה ממדינות עם יותר קרקע, אקלים מתאים יותר, כוח אדם זול יותר ועוד. "כבר לפני עשר שנים יצרנו חמישה חומשים, כך אנו קוראים לזה, זו התורה שלנו: אנחנו אמרנו שיש לייצר נהלים, ולמען האמת הנהלים והתורה בתחום הקנאביס עדיין משתנים כי כל הזמן יש שינויים ופיתוחים", סיפר. "אין ספק שמתודה קילינית היא חשובה, אלה קנביואידים, כלומר זנים. אנחנו מצאנו מזמן שזן מסוים של קנאביס, מגדל אחד קורא לו בשם אחד ומגדל אחר-בשם אחר. זו לא רפואה. מיפוי גנטי מאפשר יותר, אפשר לרשום את הגנים, להגן על מגדלים, ויותר מכך, הבסיס למתודה הקלינית הוא הרבה מאוד חומרים פעילים".

 

 

"בשפת הרפואה, יש אפקט פמליה. אנחנו ניסינו לייתר סולם למדידה של גורמים. כיצד מודדים תרופות? בחומר פעיל. אך בקנאביס יש ארבעים חומרים פעילים. אז מה עושים? הצענו אלגוריתם, שמייצר סקאלה למדידת קנאביס. זה סולם חשוב, כי יש רק בישראל מתודה קלינית ראויה. מהעולם באים לכאן כדי ללמוד את הסולם כדי שילמדו רופאים יותר טוב. לא כל הרופאים בעולם מבינים בזה. אנו ניתן למדינות אחרות את הסולם הזה כדי שיטפלו יותר טוב בחולים - ויש 18 מדינות שאנו עושים איתן הסכמים - והמדינות האלה צריכות לעמוד בסקאלה שפיתחנו כאן, כי זהו מדע. יש לנו מסלולים קליניים לטיפול בהתוויה ויש לנו 'ספר ירוק' שדן בנושא לעומק”.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x