ועידת התעשייה

פייגלין: "במשרד הביטחון יש שומנים ושחיתויות סביב מה שנקרא 'הסיוע האמריקאי'"

ראש מפלגת זהות אמר בוועידת התעשייה של "כלכליסט", כי "ניתן לקצץ את תקציב הביטחון וזה דווקא יעלה את רמת הביטחון". פייגלין חזר והדגיש, "יש לי מחלוקות עם ביבי במספר נושאים, אך הוא לא מושחת"

תומר הדר 16:3926.03.19

 

"ההוצאה הלאומית לחינוך בישראל היא מעל 3,000 שקל לתלמיד בחודש, בכיתה של 30 תלמידים זו הוצאה של 90 אלף על כיתה. אני לא רוצה להפחית את תקציב החינוך", אמר משה פייגלין, ראש מפלגת זהות, בוועידת התעשייה של "כלכליסט".

 

"הבוקר אמרה לי מורה לאנגלית שהיא מרוויחה 4,000 שקל - וזה עם תקציב כה מטורף. נסו לדמיין מצב שבו שני שלישים מהתקציב מגיעים להורים כשובר חינוך, הם יחליטו כיצד לממש את השובר. אני יכול להביא משכורות היי-טק למורים. בשנת 2017 פוטרו ממערכת החינוך 12 מורים, כלומר בקושי פוטרו. אז מה עשו עם המורים האלה? התשובה - הם הפכו למפקחים. מפקח צריך מכונית, לשכה, המפקח צריך גם להפריע כדי להצדיק את קיומו. זהות רואה בתלמיד לקוח, רואה במורה לקוח”.

 

בנושא בתי החולים הפרטיים ציין פייגלין: "סף השירות שמקבל הישראלי חייב להישמר וזה באמצעות בתי חולים פרטיים. מדוע בעצם לא להקים בית חולים פרטי עם חדר מיון? מפלגת זהות לא רוצה שיוויון, היא רוצה שפע. אנחנו רוצים הרבה יותר בריאות - וכן, יהיו כאלה שיהיה להם עוד יותר. מה קורה כיום במחלקות היולדות? הן נראות כמו מלון, ובמסדרון של בית החולים יש עוני. מדוע? כי יש תחרות על היולדות. אם יהיו בתי חולים פרטיים אז כולם יקבלו שירות כמו במחלקת יולדות".

 

 

משה פייגלין בוועידה משה פייגלין בוועידה צילום: עמית שעל

 

"בנושא תקציב הביטחון", אמר פייגלין, "בכנסת ה-19 נלחמתי נגד חברת שראל בנושא הליגליזציה וספגתי איומים. אני אומר לכם שבמשרד הביטחון יש שחתות, יש שם שומנים ושחיתויות סביב כל מה שנקרא הסיוע האמריקאי. ניתן לקצץ את תקציב הביטחון וזה דווקא יעלה את רמת הביטחון.

 

"לגבי עזה - אני נגד כניסה קרקעית. אם חמאס לא יוכרע סופית והסכמי אוסלו לא יילכו לפח האשפה, אסור לנו להיכנס לעזה", אמר פייגלין: "הייתי נגד הסכמי אוסלו, אתם יצרתם את הסכמי אוסלו, עכשיו תאכלו אותה. מי שהביא את אוסלו, עכשיו שישלם בקשיש לחמאס. אני מכבד את האינטיליגנציה של הבוחר שלי ומאמין שלישראל אין חיילים לסבבי לחימה מיותרים".

 

עוד ציין פייגלין: "אין ספק שהמדינה אחראית לתשתיות לאומיות, שאותן לא ניתן להעביר לשוק הפרטי. תשתיות חשמל, תחבורה. בית מקדש שלישי לא ייבנה דרך פוליטיקה אלא דרך חלום משותף.

 

"אני רוצה לחזק את בג"ץ. הדבר שפגע בבית המשפט העליון יותר מכל היא ההידרדרות באמון הציבור שנבעה מהמהפכה של אהרון ברק. חייבים לייצר מצב שבו שופטי בג"ץ נבחנים על ידי הציבור, וזה מה שיחזק את מעמד בית המשפט העליון", אמר פייגלין.

 

עוד אמר פייגלין, “יש לי מחלוקות עם ביבי במספר נושאים, אך אני חוזר, הוא לא מושחת".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x