אלונה ברקת: "אני אהיה שרת הדרום בממשלת נתניהו"

ברקת, בעלת מועדון הכדורגל הפועל באר שבע ומקום שלישי ברשימת הימין החדש לכנסת הסבירה בוועידת התעשייה של "כלכליסט" איך עלתה באר שבע על מפת הכדורגל: "הענקנו ביטחון, שקט, אמונה שניתן לנצח. אם אפשר בכדורגל - אפשר בכל תחום"

תומר הדר 16:1726.03.19

 


 

"שואלים אותי הרבה מדוע אני נכנסת לפוליטיקה. התשובה היא שהגעתי לפוליטיקה מאותה סיבה שהגעתי לכדורגל", כך אמרה אלונה ברקת, בעלת מועדון הכדורגל הפועל באר שבע ומקום שלישי ברשימת הימין החדש לכנסת, בוועידת התעשייה של "כלכליסט".

 

"בכדורגל הבטחנו שננצח וגם קיימנו", אמרה ברקת. "זה לא היה קל ומהרגע הראשון שהגעתי לבאר שבע הבנתי שבארץ פשוט לא סופרים את הדרום. האוהדים איבדו תקווה. ומעבר לכך, כשהטילים נפלו בדרום ביקשו שנעתיק את המשחקים למקום אחר, כדי שלא נפריע למרכז. כיום הפועל באר שבע בצמרת, הדרום ניצח את המרכז ודין הדרום כדין תל אביב.

  

אלונה ברקת בוועידת התעשייה אלונה ברקת בוועידת התעשייה צילום: עמית שעל

 

”כיצד עשינו זאת?, כיצד העלינו את באר שבע על מפת הכדורגל? הענקנו ביטחון, שקט, אמונה שניתן לנצח. וסמכנו על אנשים. רתמנו צוות מקצועי, אנשים עם ברק בעיניים, רתמנו את האוהדים והתחברנו לקהילה, וקיבלנו מהפכה. כיום כל באר שבעי מביט למרכז בגובה העיניים בענייני כדורגל. לקחנו שלוש אליפויות ואני מבטיחה שיהיו עוד. אז אם אפשר בכדורגל - אפשר בכל תחום", אמרה ברקת.

 

"אני חייבת לומר שמדינת ישראל ויתרה על ארץ הנגב, ויתרה על הדרום", המשיכה ברקת. "ראיתם מה עשה טיל אחד לשרון, אחד בלבד? על הדרום נפלו אלפי טילים. אזעקה אחת בתל אביב - גוררת תגובה. ובדרום שבע האזעקות - כלום. כיצד מדינה אומרת לילדי אשקלון שנמצאים בבית היום מחשש מפני טילים שהם מחוץ לקו העימות? כיצד בבתי חולים בדרום יש חצי מכמות המיטות. התמותה שם גבוהה. כיצד מדינה גוררת רגליים ולא מקימה בית חולים בבאר שבע?. כיצד ההשקעה בחינוך בדרום על ילד היא חצי מהמרכז? כיצד השכר בדרום הוא הנמוך במדינה וכיצד ביטלו תוכנית להקים את נתב"ג 2 בדרום ולספק 30,000 מקומות עבודה? ומדוע יחידה 8-200 לא עוברת לדרום? התשובה - אינטרסים. קבוצות אינטרסים. לדרום אין נציגות בממשלה. ולכן אני בפוליטיקה, כדי שהדרום יקבל את המשאבים שמגיעים לו. אני עליתי למגרש הפוליטי כדי לייצג את הדרום ולהוביל מהפכה אמיתית”.

 

"בכל הקשור בביטחונם של תושבי הדרום, יש לטפל בחמאס כאילו שהוא תוקף את תל אביב, יש לבנות בית חולים בבאר שבע, יש להשוות תקציב חינוך בין הדרום למרכז, לתמרץ עסקים בדרום הארץ. אלה עיקרי התוכנית שלי - תוכנית הדרום החדש. אני מתחייבת בפני תושבי הדרום שכל אחד באשקלון ובאר שבע יקבל את הטבות המס שמגיעות לו, אלה הקלות מס שמגיעות לאלפי שקלים למשפחה. מהאשקלונים גזלו את ההגדרה של קו עימות כדי לחסוך 1.5 מיליארד שקל לאוצר. זהו הצעד הראשון שלי והוא תנאי לכניסתי לממשלה. אני אהיה שרת הדרום בממשלת נתניהו. מדינת ישראל מצויה בצומת דרים ועלינו להחליט באיזו מדינה נרצה לחיות, כזו שיוצרת שיוויון הזדמנויות או לא? הדבר נמצא בידינו”.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x