ועידת ברלין

"יום אחד הקריפטו יהיה מיינסטרים"

מריה פננן, מנכ"לית Santiment ומייסדת משותפת של Accelerator Frankfurt, דיברה בוועידת WeTechBerlin של "כלכליסט" על שוק הקריפטו: "זה שוק מאוד כאוטי, ולכן בנינו פלטפורמה שתעזור לאנשים להבין מה קורה"

עומר כביר, ברלין 14:4719.02.19

 

 


 

"יש אכזבה מהמצב של שוק מטבעות הקריפטו כיום, ומבקרים אומרים שזו רק בועה. אבל אני חושבת שיום אחד הוא יהיה מיינסטרים, כמו האינטרנט, טכנולוגיה שתשנה את העולם" – כך אמרה מריה פננן, מנכ"לית Santiment ומייסדת משותפת של Accelerator Frankfurt, בוועידת WeTechBerlin של "כלכליסט", שנערכת בברלין היום (ג').

 

 

 

מריה פננן מריה פננן צילום: אוראל כהן

 

האקסלרטור של פננן פועל, בין השאר, ליצירת קשרים בין סטארט-אפים מפרנקפורט והסביבה עם שותפי B2B ישראלים, אבל לוועידה הגיעה פננן כדי לדבר על הטכנולוגיה שמפתח החברה שבראשה היא עומדת. "סנטימנט היא חברה שמאמינה שיש משהו בשוק הקריפטו החדש", היא אמרה. "מייסד החברה, מקסים בלאשביץ', הבין שהשוק הזה הוא לכולם, שזו הפעם הראשונה שכולם יכולם להשתתף בשוק חדש, כולם יכולם להשקיע.

 

"אבל זה שוק מאוד כאוטי שקשה להבין מה קורה בו, ולכן החליט לבנות פלטפורמה שתעזור לאנשים להבין מה קורה. לפני כשנתיים גייסנו 30 מיליון דולר והתחלנו לבנו את הפלטפורמה הזו. כיום יש לנו 47 מדדים ויכולת לספק דאטה לא רק למשקיעים וקרנות אלא גם לאנשים פרטיים. שוק הקריפטו כיום הוא בהיקף של 120 מיליארד. זה נשמע הרבה, אבבל זהב גדול פי 70, שוק המניות גדול פי 700. זה שוק קטן, אבל הוא מאוד מעניין ובן 10 שנים בלבד.

 

"אנחנו רוצים שהפלטפורמה תעזור למשקיעים חדשים למצוא תובנות מתוך הרעש. אנחנו יכולים להחבר ישירות לבלוקצ'יין ובגלל זה הידע שיש לנו מאוד נקי. אנחנו יכולים להגיד מתי יש מעבר של כסף, למשל אם מישהו מבצע רכישה. אינדיקטור אחר מציג את כמות המשתמשים. אתה לא רוצה להבין מי משתמש היום אלא גם גידול, ומדד מציג את הגידול במספר המשתמשים. מדד רביעי מציד את הגיל הממוצע שרוכש מחזיק במטבעות.

 

"מה הכוחות של שוק הקריפטו? הוא שקוף, אפשר לקבל מידע מהבלוקצ'יין שלא קיים בשוק המניות, והוא מאוד דמוקרטי. אבל מצד שני הוא מאוד נפיץ ויש לו סיכון גבוה".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x