"זה עניין של תפיסת עולם אם אתה רוצה רפואה ציבורית או לא"

כך אמר היום (ד') אבי גבאי, יו"ר מפלגת העבודה בכנס מדדים. "הממשלה הנוכחית לא רוצה. היא שולחת אנשים לרפואה פרטית". הוא מדבר גם על השקעה בתחבורה ציבורית, מצוקת שוק הדיור, פנסיה, ועל הבחירות הקרבות. ועוד על הפרידה מלבני

נעמי צורף 12:0706.02.19

 

 


 

 

"זה עניין של תפיסת עולם אם אתה רוצה רפואה ציבורית או לא, התפיסה של הממשלה הנוכחית זה שהיא לא רוצה, היא שולחת אנשים לרפואה הפרטית", כך אמר היום (ד') אבי גבאי, יו"ר מפלגת העבודה בשיחה עם כתב "כלכליסט", צבי זרחיה במסגרת במסגרת כנס מדדים בשיתוף קסם מבית אקסלנס.

 

"במערכת הבריאות בישראל יש אנשים נהדרים שעובדים קשה מאוד, בשנה האחרונה ביקרתי יחד עם חברי המפלגה ב-20 בתי חולים כדי להכין תכנית אמיתית להבראת המערכת. התכנית שלנו היא תכנית ניהולית, לא רק להוסיף כסף. בכל שנה מוסיפים כסף ולא קורה כלום. התכנית שלנו היא לפתור את צווארי הבקבוק של מערכת הבריאות שהם חדרי המיון ואוכלוסיית הקשישים. הקשישים יכולים להיות במודות אחרים ועלינו ליצר ביטוח סיעודי כדי להקל על כל המערכת ולהזרים כספים באופן ממוקד לחדרי המיון כדי לפתור את העומסים והמחסור שם".

כנס מדדים 2019: אבי גבאי יו"ר מפלגת העבודה כנס מדדים 2019: אבי גבאי יו"ר מפלגת העבודה צילום: עמית שעל

 

גבאי אמר כי הפתרון שגיבשה מפלגת העבודה בנוגע לבעיית הפקקים בכבישים, היא השקעה בתחבורה הציבורית. "נשקיע 100% מהתקציב בתחבורה ציבורית, בתשתיות, בקיצור קווי אוטובוסים וזה מה שיגרום לאנשים לוותר על הרכב ולנסוע בתחבורה ציבורית. בנוסף, אנחנו מחוייבים לתחבורה ציבורית בשבת. אנשים רוכשים רכבים כי אין תחבורה ציבורית בשבת וכך מעמיסים על הכבישים, בנוסף נשנה את התרבות שיש בארץ כבר 70 שנה, שמעודדת לקנות רכבים".

 

בנוגע למצוקה בשוק הדיור אמר גבאי: "האסון הכי גדול של הדור הצעיר זה המשבר בשוק הדיור. הצעירים של היום כבר איבדו תקווה, אם לפני 4 שנים הם היו מדברים שאולי יום אחד תהיה להם הזדמנות לקנות דירה, היום כבר אין להם תקווה שהמחירים ירדו, כמו שאתה לא חולם לקנות למבורגיני אתה לא חולם לקנות דירה. הפתרון שלנו הוא לתקן את תהליכי התכנון ורישוי שיוצרים בירוקרטיה של בניה, נציע תכנית לטפול וצמצום תהליכים ונקדם בניה ציבורית. אני מאמין שכשהשוק לא מצליח לפתור בעיות עלינו להתערב".

 

מאיפה יגיע הכסף?

"קרנות הפנסייה לא יודעות מה לעשות עם הכסף שלהן היום. אנשים רוצים תשואה נורמלית מהפנסיה והתשואה תגיע גם להם וגם לילדים, שיוכלו לקנות דירות במחיר סביר"

 

מצבך טוב עם 5 מנדטים?

"אנחנו לא מרוצים אבל ממשיכים לעבוד קשה, להסתובב בארץ ואני יכול לתת לך הבטחה שהתוצאות בבחירות שלנו תראנה אחרת לחלוטין, במאות ולא בעשרות אחוזים".

 

גבאי התייחס להתבטאויותיו של בני גנץ בנוגע לישיבה בממשלת נתניהו ואמר: "התאכזבתי לשמוע שהוא מתכוון לשבת עם נתניהו. אני לא מצליח להבין איך הוא מתנהל כך. גנץ הוא איש טוב וראוי שנכנס לפוליטיקה כדי לעשות שינוי, איזה שינוי יש כשאתה יושב עם נתניהו שיש נגדו כתבי אישום? איזה מסר זה לילדים שלנו כשיש 3 כתבי אישום על שוחד? אנחנו נמשיך להילחם כדי שהקולות של המחנה שלנו שרוצה שינוי יגיעו אלינו".

 

 בני גנץ לא רצה אתכם?

"הדברים עוד לא נסגרו, עוד לא נסגרו הרשימות".

 

ברק אומר שהדחת לבני יצרה צלקות שמקשות על האיחוד, מה עמדתך?

"אני לא חושב שכל האנשים שעסוקים בחיי היומיום שלהם באמת חשובים על הרזולוציות האלה. אני עשיתי הכל כדי שהמחנה שלנו ילך ביחד, כולל לתת את תפקיד יו"ר האופוזציה, כולל שיריונים שיצרו מתחים בתוך המפלגה. עשיתי הכל כדי שהדבר הזה יקרה אבל לצערי הרב הצד השני לא עשה זאת, והיינו צריכים להיפרד ולכן נפרדנו. אם היה אמון בין הצדדים זה היה נעשה בדרך אחרת".

 

מה הטעויות שעשית מאז שאתה יו"ר המפלגה שהובילו למספר הזה של המנדטים?

"לא הבנתי את המשמעות של לא להיות חבר כנסת. יש לזה משמעות מאוד גדולה, להיות יו"ר המפלגה ולא ח"כ. אין לך תמונה ציבורית של עימותים במליאה וזה משפיע מאוד".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x