"בישראל יש רק 20% נשים בדירקטוריונים ושלוש מנכ"ליות"

בועז נגר, יו"ר קסם קרנות, אמר בכנס המדדים: "גם במדינות שבהן יש 40% נשים בדירקטוריון, רק 4%-2% מהמנכ"לים יהיו נשים"

נעמי צורף 11:4206.02.19

"כשמנתחים את מספר הנשים בתפקידים בכירים, אפשר לראות שגם במדינות שבהן ישנן כ-40% נשים בדריקטוריון, רק 4%-2% מהמנכ"לים בחברות יהיו נשים. כלומר שגם אם הגענו לשוויון בדירקטוריון, זה לא יביא לשינוי בסיכויים להיות מנכ"לית".

 

כך אמר בועז נגר, יו"ר קסם ויו"ר איגוד תעודות הסל בישראל, במסגרת כנס מדדים 2019 של "כלכליסט", בשיתוף קסם קרנות ו-EFT מבית אקסלנס.

 

כנס מדדים 2019 - בועז נגר יו"ר קסם קרנות ו-ETF מבית אקסלנס ו יו"ר איגוד תעודות הסל בישראל כנס מדדים 2019 - בועז נגר יו"ר קסם קרנות ו-ETF מבית אקסלנס ו יו"ר איגוד תעודות הסל בישראל צילום: עמית שעל

 

"בישראל אפשר לראות שמבחינת אחוזי נשים בדירקטוריונים אנחנו עומדים על 20%, שזה הצד הנמוך של המדינות באירופה. כשמגיעים לתפקיד המנכ"ל, אפשר לראות שבמדד תל אביב 125 יש רק שלוש נשים וכולן מסקטור הבנקים, בחו"ל יש פיזור סקטוריאלי".

 

נגר הסביר כי אפשר לראות שינוי משמעותי שהתקיים בעשור האחרון באירופה, מבחינת אחוז הנשים בעלות התפקידים הבכירים בחברות.

 

"אם לפני עשור נשים היוו רק 10% מחברות הדירקטוריון, היום אנחנו רואים שבמדינות כמו צרפת, נורווגיה ושוודיה יש מעל ל-40% נשים שזה קרוב מאוד למספרן באוכלוסיה. בסך הכל אירופה כולה מתכנסת לאיזור ה-30% נשים בתפקידים בכירים. גם במדד 500 החברות הגדולות באירופה, אפשר לראות שנשים מהוות 40%".

 

עם זאת, נגר הציג את פילוג הנתונים המטריד כאשר מתייחסים לחשיבות התפקיד בארגון. "ברובד הניהול הראשון משקלן 37% שזה יפה מאוד, אבל כבר ברובד הניהול השני ניתן לראות ירידה כאשר מדובר ב-26.5% בלבד. כשאנחנו מגיעים לתפקיד המנכ"ל אפשר לראות פער משמעותי, כאשר מתוך 476 מנכ"לים ישנן 26 נשים בלבד בתפקיד כזה".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x