ועידת התחזיות

מנכ"ל פעילים: "הקשר האישי עם הלקוחות הוא שיוצר יתרון תחרותי"

אבישי קרואני אמר בוועדית התחזיות של "כלכליסט" כי ""פתרונות טכנולוגיים בניהול תיקי השקעות, עלולים להותיר את הלקוח חשוף ובודד מול פיתויים ריקים או הבטחות לתשואה לטווח הקצר"

מאיר אורבך 15:4731.12.18

 

 

אבישי קרואני, מנכ"ל פעילים ניהול תיקי השקעות, מאמין שהמחשב עדיין לא יכול להחליף את האדם. המחשב יכול לעזור מאוד לאדם אבל אנשים רוצים מגע אנושי, קרואני דיבר בוועידת התחזיות של "כלכליסט".

  

"בפעילים קיים שירות ייחודי: דסק קשרי לקוחות. הדסק מורכב כולו מיועצי השקעות בכירים שיצאו לגימלאות", סיפר קרואני. "עובדים ותיקים, שראו וחוו הכל, לא מתרגשים מדי בעליות, ולא נבהלים בירידות. בדיוק כמו בתקופה האחרונה. ניסיונם של היועצים מאפשר להם לנתח את הנתונים בפרספקטיבה אחרת. והם אלו המעדכנים את לקוחותינו באופן יזום, אחת לתקופה הנקבעת מראש, אודות המגמות בשוק ההון וביצועי התיקים שלהם".

 

לדבריו, "השירות המותאם אישית הוא אחת הסיבות שמעודדות את הלקוחות שלנו להמשיך ולהשקיע אצלנו. הוותק הממוצע של לקוחות פעילים הינו כשבע שנים, לעומת כארבע שנים בענף. בעידן שבו המחשב מנסה לקלוע לדעתנו, ושבו חוכמת ההמונים מיתרגמת בנוסחאות ולא במגע בין אנשים, בפעילים מאמינים במודל משולב, 'היברידי'".

 

לפי קרואני, "פתרונות טכנולוגיים בניהול תיקי השקעות, עלולים להותיר את הלקוח חשוף ובודד מול פיתויים ריקים או הבטחות לתשואה לטווח הקצר. הבדידות הזו, הנובעת מעבודה מול המסך בלבד, עלולה להוביל את הלקוח לקבל החלטות מתוך פזיזות והפוכות מהמתבקש, ולגרום לו להרגיש כי אין לו עם מי לדבר במצבי תנודתיות בשווקים.

 

"אכן, מבחינה מיחשובית ניתן לנתח עבור הלקוח את מצב השוק והסיכויים בהשקעותיו, אבל האם הלקוח בשל לקבל זאת ללא תיווכו של איש מקצוע? עוד מוקדם לקבוע. מחקרים בעולם מלמדים כי השילוב בין טכנולוגיה ואנשים הוא המתאים לעולם ניהול ההשקעות. במודל ההיברידי של פעילים, גיוס הלקוחות יוכל להיעשות בהליך דיגיטלי, אך הקשר האנושי נשמר באדיקות, ללא פשרות.

 

"בפעילים סבורים כי מנועי הצמיחה במשק הישראלי ימשיכו לעבוד בצורה מואצת גם בשנה הקרובה ויובילו לצמיחת התמ"ג הישראלי בשיעור של כ-3%, שיעור שבולט לטובה ביחס למרבית המדינות המפותחות.

 

"הכלכלה הישראלית חיובית, והריבית שהועלתה בחודש שעבר על ידי בנק ישראל עודנה נמוכה בראייה היסטורית. כמו כן, בתוצאות החברות הישראליות חל שיפור ברבעון השלישי, ומגמה זו צפויה להמשך. שוק העבודה חזק ונמצא במצב של תעסוקה מלאה, ועם שיעורי אבטלה הנמוכים ביותר שנצפו במשק. הביקוש לעובדים מביא לעליות שכר ועלייה במספר המועסקים ותומך בהמשך הגידול בצריכה הפרטית", אמר קרואני.

 

הלקוח הישראלי מייחס רגישות גבוהה לניהול כספיו, כמעט כמו לבריאותו. לכן, לדעת קרואני, "חינוך פיננסי צריך להתחיל כבר בבית הספר היסודי, ויש לכלול בו תוכנית סדורה שעורכת לילדים היכרות עם מושגי יסוד בבנקאות, באשראי, באמצעי תשלום וחסכון לטווח ארוך.

 

"אם דור העתיד יתחנך בדרך זו בכיתות הנמוכות, בתיכון הם כבר יוכלו ללמוד כיצד לנהל חשבון בנק ובהמשך לבנות תיק השקעות, להקים עסק קטן, ולנהל סיכונים בתחום הפיננסי. רק כך נוכל לבצע שינוי עמוק בהבנה הפיננסית של דור העתיד, שיהיה אחראי יותר, בקיא יותר וחכם יותר לגבי הכסף שלו", סיכם מנכ"ל פעילים ניהול תיקי השקעות.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x