ועידת התחזיות

מנכ"ל אלביט: "הסינרגיות עם תעש - כבר בשנה הבאה"

לדברי בצלאל מיכליס בוועידת התחזיות של כלכליסט, עסקאות הנשק במדינות אפריקה הן שוליות יחסית - "למערכת הבטחון הישראלית יש את הפילטרים שלה ויש דברים שהמדינה מתערבת ואומרת לנו מה מותר ומה אסור. בתוך החברה יש לנו מנגנוני ציות וקוד אתי שמוודא שאנחנו עושים רק מה שמותר"

נעמי צורף 15:1331.12.18
"אני חושב שנדע לייצר סינרגיות בין תעש ואלביט כבר בשנה הבאה", כך אמר היום (ב') בצלאל (בוצי) מכליס נשיא ומנכ"ל אלביט בשיחה עם גולן חזני כתב "כלכליסט" במסגרת ועידת התחזיות. זאת בהתייחסו לרכישת תעש על ידי אלביט. "אני מעריך שתעש תשתלב מהר מאוד ותדע להתיישר עם הרווח התפעולי ושיעורי הצמיחה שלנו, יש לנו תכנית מפורטת ואנחנו ממשים אותה ותעש מקבלת אותנו בזרועות פתוחות".

 

 

"קנינו את תעש משתי סיבות עיקריות", הסביר מכליס. "ראשית, השלמת הפורטפוליו של אלביט. תעש מביאה איתה חימוש מדויק, מערכות הגנה לרק"ם וחימושים נגד רקטות ארכות טווח מה שנותן השלמה מלאה לפרוטפוליו של אלביט. הסיבה השניה היא שלעומת אלביט, השוק העיקרי של תעש הוא בארץ. תעש מוכרת בכחצי מילארד דולר בשנה, ואלביט מוכרת בכ-3 מיליארד, אבל 80% מהמכירות של אלביט הן בעולם ורק 20% בארץ".

 

מכליס הזכיר שזו אינה הרכישה הגדולה הראשונה של אלביט: "כבר עשינו רכישות גדולות וחשובות בעבר של חברות שהיו להן קשיים כמו אלישרא שהיום היא בית הלוחמה האלקטרונית המוביל בעולם. אני מאמין שגם התהליך עם תעש יצליח מהר".

 


 

מכליס נשאל על התחרות על כוח האדם, בעיקר המהנדסים, שאם בעבר החלום שלהם היה להגיע לתעשיות הביטחוניות היום הם מכוונים לגוגל ואמזון. "המסר שלנו זה חדשנות בתחום הביטחון. לכן אנחנו מצליחים וזאת למרות שאנחנו לא מקבלים תמיכה פוליטית כמו החברות הביטחוניות בארה"ב וצרפת".

 

"לטעמי ישנן מספר סיבות מרכזיות שבגללן יחסית קל לנו לגייס ולשמר מהנדסים באלביט: ראשית, אנחנו מציעים אתגר מקצועי שמעט מאוד חברות יודעות להציע - אנחנו מפתחים הרבה יכולות ממגון סוגים כמו לוחמה אלקטרונית, ביג דאטה, סייבר, מאמנים ותקשורת ובכל אחד מהם החדשנות שלנו היא ברמה עולמית. יחד עם זאת אנחנו יכולים להציע למהנדסים שלנו גיוון תעסוקתי, מישהו יכול להתחיל בתחום אחד ולעבור לתחום אחר לגמרי. יש מעט מאוד חברות שיודעות להציע מעברים כאלה בזמנים כל כך קצרים", הסביר מכליס.

 

"סיבה נוספת היא התחושה של העובדים שלנו שמה שהם עושים זה רלוונטי. פרסי הביטחון שקיבלנו מוכיחים שאנחנו תורמים מאוד לבטחון המדינה", הוסיף.

 

מכליס נשאל על הדיסוננס שבין הרצון בפרנסה לבין הייעוד שלעיתים יכול להיות לנשק שמוכרת אלביט במידה והוא מגיע לשרת מדינות דיקטטוריות ורודנים באפריקה. "מרכז הכובד שלנו בחו"ל יושב בצפון אמריקה, במערב אירופה, סינגפור ואוסטרליה. מכירות באפריקה הן יחסית שוליות. למערכת הבטחון הישראלית יש את הפילטרים שלה ויש דברים שהמדינה מתערבת ואומרת לנו מה מותר ומה אסור. בשלב הבא, בתוך אלביט, יש לנו מנגנוני ציות וקוד אתי שמוודא שאנחנו עושים רק מה שמותר ואיך שצריך ובמקרה הזה אין סימני שאלה", אמר.

 

 

בצלאל מכליס בצלאל מכליס אסף שילה, ישראל סאן

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x