גדעון סער על בני גנץ: כנראה שהוא לא בצד של הליכוד

סער בוועידת תחזיות 2019 של כלכליסט התייחס לעתיד היחסים עם נתניהו: "עבדתי איתו מצויין בעבר ואעבוד איתו בעתיד, לטובת המדינה. בפוליטיקה מה שקובע זה הדרך והמדינה"

עמרי מילמן 10:4931.12.18

 

 

"ליכוד זה הבית שלי, אני מאמין בדרך של הליכוד. אני לא מאמין בפוליטיקה של רסיסי מפלגות. של ניידות בין מפלגות. אני מאמין במפלגות גדולות שדרכן אפשר להשפיע ולא שיניתי את דעתי גם כשהודעתי לפני 4 שנים כשלקחתי פסק זמן, הודעתי שאני נשאר חלק מהתנועה, חבר בתנועה. בסך הכל עשיתי משהו שקשה לפוליטיקאים לעשות, להפרד מכסא לא מהדרך". כך אמר היום (ב') גדעון סער בוועידת התחזיות של "כלכליסט" בשיחה עם עורכת שוק ההון של כלכליסט, סופי שולמן.

 

לשאלה האם המהלך של בנט ושקד מאיים על גוש הימין השיב כי "כולם היו בליכוד בעבר. הייתי שמח אם הם היו בליכוד גם היום. מדובר באנשים טובים. צריך לכבד את ההכרעה של כל אחד. אני מאמין בדרך אחרת. בחיים בכלל וגם בפוליטיקה יש חילוקי דעות, לפעמים צריך לעמוד על דעתך, זה יכול להיות כרוך במאבק. המסגרת לא קדושה אבל היא חשובה. בוא נסתכל על המערכת הפוליטית. כמה מפלגות יש? זה קשה מאד להקים מממשלה, לקיים ממשלה. כשלכל אחד יש אינטרס אחר. אני מאמין בפוליטיקה של מפלגות גדולות".

 

גדעון סער בשיחה עם סופי שולמן גדעון סער בשיחה עם סופי שולמן צילום: עמית שעל

 

 

נפגשת עם גנץ?

"לא נפגשתי איתו, נפגשתי איתו כשהייתי שר בממשלה והוא היה רמטכ"ל. אם הוא מקיים את השיחות שלו, אם הוא אומר שהוא לא שולל חבירה למפלגה של לפיד, כנראה שהוא לא בצד שלנו. אם הוא היה בצד שלנו הוא היה מקיים שיחות איתנו". עוד הוסיף, כי "אני מעריך אנשים עם רקורד וניסיון שנכנסים למערכת הפוליטית. צריך שלאדם תהיה תעודת זהות ברורה. צריך שלבן אדם תהיה עמדה ברורה פוליטית, מדינית, חברתית, כלכלית. אני לא מאמין בבחירה שבה הדברים האלה לא ברורים".

 

איזה תיק היית רוצה?

"אני לא עוסק בדבר הזה משני טעמים - טעם ראשון אני קודם כל צריך להבחר. הטעם השני הוא שצריך שהליכוד ירכיב את הממשלה הבאה. הניסיון שלי בחיים הפוליטיים הוא שאתה תמיד מקבל את התיק שלא ביקשת. רציתי להיות שר המשפטים ב-2009 לשמחתי קיבלתי את שר החינוך בבחירות 2013 ביקשתי לשמור את תיק החינוך, מפלגה אחרת דרשה אותו ומוניתי לשר הפנים, גם כן לטובה כי עשיתי רפורמה שם".

 

איך תוכל לעבוד עם נתניהו לאור הדם הרע בניכם?

"עבדתי איתו מצויין בעבר ואעבוד איתו בעתיד, לטובת המדינה. בפוליטיקה מה שקובע זה הדרך והמדינה. בפוליטיקה יש תפיסות משותפות והמאבק על הדרך. מבחינתי אין שום קושי".

 

איפה עומד הקו האדום שלך בנוגע לכהונת ראש ממשלה תחת כתב אישום?

"הקו האדום שלי עובר בדיון תיאורטי שפוגע בזכות של אדם להליך הוגן. לפי שעה, אין שום החלטה ואני מסרב לקחת חלק בדיון תיאורטי שפוגע בזכויות המהותיות של אדם והזכות להליך הוגן".

 

לשאלה איזה שינוי הוא רוצה לחולל בתחום הכלכלי השיב כי "בתחום הכלכלי הדבר החשוב ביותר שיכול לתרום לצמיחה, לעלייה בפריון, ירידה ביוקר המחייה זה המלחמה בביורוקרטיה וברגולציה. במובן הזה הביצועים חלשים מההצהרות. המגזר הפרטי והעסקי כורע תחת נטל של רגולציה ובירוקרטיה. צריך מאבק בינלאומי על רגולציה חדשה ויבטל רגולציה מיותרת".

 

חוק סגירת עסקים בשבת זה לא עוד רגולציה?

"קודם כל זה נושא מאד מורכב. בהחלטה שלי (כשר פנים-ע"מ) התרתי לפתוח את מתחם התחנה, מתחם נמל יפו, חנויות נוחות בתחנות דלק, הנמל בתל אביב. כל אחד רשאי לחיות ולבלות בסוף השבוע כולל בשבת על פי אורח חייו, תיאטרון, קולנוע, מסעדה. צריך לשמור על יום מנוחה שבועי כנכס שכל מדינה תרבותית שומרת עליו. צריך לשמור על האיזונים הנכונים. לצערי רוב האנשים הפוליטיים בישראל לא היה להם אומץ לקבל החלטות וכתוצאה כל שבוע יש משבר חדש, פעם על הכדורגל, פעם על הרכבת. הסטטוס קוו שאומץ עם הקמת המדינה כבר לא נשמר. צריך אמנה חברתית חדשה, למשל אמנת גביזון-מדן. לקבוע איזונים בין שני הערכים החשובים".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x