ועידת כלכליסט

"רשתות הקוונטום יאפשרו להוריד פרק של 'משחקי הכס' בפחות מרבע שניה"

אורן שגיא, מנכ"ל סיסקו ישראל, סיפר בכנס תשתיות תקשורת 2030 של כלכליסט על טכנולוגיות הגלישה הבאות. לדבריו, רשתות קוונטיות יהיו מהירות דיין כדי לענות על צורכי הציבור בעידן בו יתחברו לרשת 28 מיליארד מכשירים

מאיר אורבך 12:3226.12.18

 

 


 

 

אורן שגיא, מנכ"ל סיסקו ישראל, סיפר בכנס תשתיות תקשורת 2030 של כלכליסט על מהלכי ענקית הרשת האמריקאית בארץ - ועל עתיד האינטרנט. הוא הסביר שכבר בשנים הקרובות יזנק היקף המידע ברשת לגדלים בלתי נתפסים. "בתחזית שלנו ל-2030 אנחנו צופים שתעבורת הרשת תעמוד על 400 הקסה-בייט בחודש, פי שלושה מהתעבורה כיום", אמר.

 

 

לדבריו, הפיתרון טמון בתחום המחשוב הקוונטי. לדבריו, רשתות קוונטום שכאלה יאפשרו העברה אינסופית של מידע במהירות גבוהה ועם אבטחה הולמת. "אם משרד התקשורת מחפש את הרשת של העתיד, הוא צריך לחפש כאן", אמר.

  

 

אורן שגיא אורן שגיא צילום: אוראל כהן

 

 

לדברי שגיא רק 50% מאוכלוסית כדור הארץ מחוברת לרשת. "בשנת 2030 60% יהיו מחוברים ועד סוף העשור יתחברו 80%. 28 מיליארד מכשירים יהיו מחוברים לרשת - מחשוב לביש, רכב אוטונומי, קוצבי לב - מיליון מכשירים יתחברו בשעה. ההשאלה הגדולה איך מחברים ומנהלים אותם ועושים פעולות של אבטחת מידע. ב-2030 הכל יהיה מחובר, מה שייצור כלכלות חדשות".

 

"נושא נוסף הוא הכיסוי והמהירות", אמר. "אנחנו מדברים על עשרות מיליארדי מכשירים מחוברים עם תקני תקשורת חדשים וכיום כבר מדברים על הדור החמישי והשישי שיבוא בעתיד. דור 7 של הסלולר יהיה 20 גיגה של תעבורה, נוכל להוריד פרק של 'משחקי הכס' בפחות מרבע שניה וזה ידרוש תשתיות חדשות. הדור ה-7 יבוסס על ננו-לווינים בחלל, תחום שאנחנו חוקרים בסיסקו".

 

 

 

שגיא סיפר על שיתופי הפעולה של החברה עם המדינה: "הפרויקט הראשון שאנחנו עושים עם הממשלה הוא הקמת מרכזים דיגיטלים בנגב, בגליל וברמת הגולן. זה מאפשר לכל תושב להיכנס למרכז דיגיטלי לויהנות מפס רחב ותקשורת של וידאו. זה פרוייקט מאוד מוצלח, ויהיו מאה מרכזים כאלה בכל המדינה". בנוסף, הזכיר מיזמי ערים חכמות, כמותם מבצעת סיסקו ברחבי העולם.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x