ועידות ניו יורק 2022 ועידת ישראל-יוון לונדון 2023 ניו יורק 2024 כלכלה ירוקה כנס מיליון להייטק Power in Diversity הוועידה הלאומית לאנרגיה פינטק 2022 עתיד הרפואה ועידת הנדל"ן 2021 פינטק 2023 TECH TLV שבוע הסטארטאפים 2023 HealthTech משפיעות על הכלכלה The next big thing כנס כלכלת הקנאביס ועידת האנרגיה 2022 פינטק דיסקונט פריפריה טק שבוע הסטארטאפים 2024 Banking AI Mentor Class פורום היוניקורנס 2022 ארכיון הוועידות מקומי.קום The Hi-Tech Effect Meet&Tech ועידה לאומית לתשתיות אי-קומרס 2021 Agrifood Tech כנס הגיוון הכלכלית הלאומית 23 כנס יזמים ותעשיינים פורום היוניקורנס שבוע הסטארטאפים 22 כנס האיקומרס IPM SUMMIT FoodTech2023 שוק ההון 2024 AISRAEL 2024 כנס התחדשות עירונית Israeli Climate Awards המוח האוטיסטי איקומרס 2022 כנס הענן והדאטה שוק ההון 22 TechTLV2022 Innovation Cocktail Work after Work הפורום הכלכלי ערבי ניו יורק 2021 כנס השירות 2022 גיימינג 2022 טוקיו 2023 כנס אחריות סביבתית Roadshow Event כנס סייבר 2022 ClimateTech תחזיות 2024 מובילות את ישראל שבוע החדשנות 2022 גיימינג 2023 אקדמיה שעובדת כנס מוסדיים FOODTECH 2022 GeoInt360 שבוע החדשנות Tech@Work לוגיסטיטק Open Banking שש אחרי המלחמה כנס בילינסון לחדשנות PropTech ecommerce 360 Tech on the Beach ועידת החוסן הישראלי הייטק 2022 כנס המטרו 2023 ועידת האנרגיה 2021 RoadShow Event 23 Let's Talk Cyber כנס כלכלת המחר הכלכלית הלאומית 22 נגישות בטוחה Early on the spot TechTLV2024 Future of Higher Education לונדון 2022 Work Tech השקעות בראי גלובלי שוק ההון 2023 מפתחים בחזית 2023 +Startup +Startup Let's Talk Fintech ליברליות אונליין ניהול פיננסי

"אנחנו רוצים לשנות את הייצור ההמוני ולייצר שפע של עיצובים"

עדילי כהן, מייסדת ומנכ"לית anywear.online בכנס "כשטכנולוגיה פוגשת אופנה": "אנחנו מאפשרים לנשים לעצב לעצמן בגדים, בהתאם לטעמן האישי ובהתאם למידות שלהן בדיוק. במקום עיצוב, ייצור ומכירה, אנחנו רוצים להציע סדר חדש - עיצוב מכירה וייצור"

נעמי צורף 12:0315.11.18

 

 

"anywear.online מאפשרת לנשים לעצב לעצמן בגדים, בהתאם לטעמן האישי ובהתאם למידות שלהן בדיוק", כך סיפרה עדילי כהן, מייסדת ומנכ"לית החברה אמש (ד') במסגרת סדרת "כשטכנולוגיה פוגשת", של "כלכליסט" ובנק לאומי, בה הוצגו שורת חידושים בתחום האופנה החל מייצור בגדים באמצעות מדפסות תלת-מימד, אתר אינטרנט שמאפשר לכל אחד לעצב בעצמו את בגדיו, ועד לחידושים בחווית הרכישה באינטרנט, שמבטיחים רכישה קלה נעימה ואמינה ביותר.  

 

החברה שאבה את ההשראה לפרויקט דווקא מההיסטוריה, ולא מחזון עתידני. "אנחנו בעצם מייצרים בגדים רק לפי הזמנה, ממש כמו פעם שאנשים היו הולכים לחייטים שהיו מייצרים בגדים למידותיהם ולטעמם בהזדמנה אישית. באמצעות אניוור אוןליין אפשר לעשות זאת היום באופן טכנולוגי חכם וחדשני", הוסיפה כהן.

 

המסר של אניוור און-ליין הוא פרסונליזציה וייחודיות. "לבוש הוא סוג של תקשורת לא מילולית שמאפשרת לנו לתקשר את מה שהיינו רוצים לספר לעולם על עצמנו. כל אדם הוא אינדבידואל, אין אדם שדומה במאה אחוז למשנהו, אפילו לא תאומים זהים, ולכן נשאלת השאלה למה אנחנו צריכים להתאים את עצמנו לתוך מידות ועיצובים קיימים שבחרו עבורנו ולא ליצור את הסיפור שלנו בעצמנו".

 

עדילי כהן מייסדת anywear.online עדילי כהן מייסדת anywear.online צילום: אוראל כהן

 

אחת מהמטרות של הפרויקט היא לסייע למעצבים ומעצבות צעירים לייצר קולקציה וירטואלית של עיצובים משלהם מבלי להשקיע משאבים רבים בייצור סטוקים. "אנחנו בעצם רוצים לשנות את המצב הזה של ייצור המוני, לייצר שפע של עיצובים שכולם באינטרנט, והייצור יתבצע רק לפי הזמנה - כך אנחנו בעצם רוצים להפוך את הסדר הקיים היום: במקום עיצוב, ייצור ומכירה, אנחנו רוצים להציע סדר חדש - עיצוב מכירה וייצור", הסבירה כהן.

 

כהן הסבירה שאחת המוטיבציות הגדולות של החברה היא השאיפה להפוך את תעשיית הטקסטיל, שכיום נחשבת למזהמת השנייה בגודלה אחרי תעשיית הנפט, לאקולוגית יותר. "אחרי מלחמת העולם השניה הפוליטיקאים הבינו שכדי לשקם את כלכלת העולם עלינו לצרוך יותר, השלטונות עודדו צריכה מוגברת ואנחנו הפכנו צרכנים צייתנים שלובשים רק 20 אחוז ממה שיש להם בארון", הסביר כהן. "מה קורה ל-80 אחוז האחרים? אנחנו תורמים אותם. אבל למעשה רק 5 אחוז מהבגדים הללו מגיעים לתרומה למי שצריכים אותם, כל היתר נשרפים או מועברים לאפריקה. לאפריקה מגיעות חבילות של למעלה מ-100 טון של בגדים מדי יום שנערמים להם בהרי זבל ענקיים שנקראים מיטומבה. ההרים האלה מפרישים לאוויר דיוקסין, שזהו החומר הרעיל ביותר המוכר כיום למדע". כהן הסבירה כי גם בגדים שמיוצרים בסטוקים ולא מכרים מוצאים את דרכם להרים האלו באפריקה שמזהמים את כדור הארץ. "ברגע שנשנה את הסדר ולא נייצר כל כך הרבה, נוכל לשמור טוב יותר על כדור הארץ".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x