כלכליסט TV

כנס כלכליסט-פסגות: כל סימני השאלה בכלכלה העולמית

מהסנקציות על איראן ועד לבחירות האמצע בארה"ב - כיצד האירועים הדרמטיים בעולם ישפיעו עלינו? המומחים בכנס כלכליסט ופסגות משיבים

ענבל עומר 18:0315.10.18

רק בשבוע שעבר רעדו השווקים וקיבלו תזכורת למספר אירועים דרמטיים שמשפיעים על השווקים ברחבי העולם, בכנס כלכליסט-פסגות שהתקיים היום עלו כל סימני השאלה הבולטים בכלכלה העולמית – מלחמת הסחר של ארה"ב מול סין, העלאות הריבית בארה"ב, משבר בטורקיה וסנקציות על איראן.

 

 

"הנושא של מלחמת הסחר מול סין הוא נושא כלכלי מהותי שצפוי להשפיע על השווקים עד הבחירות בארה"ב ב-2020", מעריך אורי גרינפלד, הכלכלן הראשי של בית ההשקעות פסגות. לצד זה, המשקיעים צפויים להיות מושפעים מהעלאות ריבית בארה"ב שימשיכו גם בדצמבר הקרוב וגם במהלך 2019, כך מעריכה אורטל אקון, סמנכ"לית לקוחות עסקיים בפסגות.

 

ברקע משפיעים גם הגירעון באיטליה והמשבר בטורקיה, "יש שיח על כך שחלק מההשקעות הזרות בטורקיה יעברו למקומות אחרים", מציינת פרופ' מירי שפר מוסנזון, מהחוג להיסטוריה באוניברסיטת ת"א.  בהתייחס לאיראן מסביר ד"ר רז צימט, מומחה לאיראן מהמכון למחקרי ביטחון לאומי, כי הסנקציות הכלכליות שמוטלות עליה עובדות במישור הכלכלי אך ספק אם יעבדו במישור הפוליטי.

 

ואיך האירועים הגלובליים משפיעים על ישראל? הכלכלנים מעריכים שישראל היא של יציבות ומצבה טוב באופן יחסי, הן ברמת המיקרו (עם פרסום דוחות חזקים מצד החברות) והן ברמת המאקרו.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x