כלכליסט TV

"דווקא עכשיו, צריך להקטין את תקציב הביטחון ולא להגדילו"

בוועידה הכלכלית הלאומית של כלכליסט שהתקיימה היום התכנסו בכירים בצמרת הבטחונית, הפוליטית והכלכלית לדון בנושאים הבוערים שעל סדר היום

ענבל עומר 18:3905.09.18

בוועידה הכלכלית הלאומית של כלכליסט שהתקיימה היום (ד') התכנסו בכירים בצמרת הבטחונית, הפוליטית והכלכלית לדון בנושאים הבוערים שעל סדר היום.

 

בהתייחסות לתוכנית נתניהו להגדיל את תקציב הביטחון בכ-40 מיליארד שקל עד 2030, אמר דני גילרמן, לשעבר שגריר ישראל באו"ם, ל"כלכליסט" כי דווקא בתקופה זו שאין איום קיומי צריך לשקול הקטנת תקציב הביטחון ולא הגדלה מאסיבית.

 

האלוף (במיל') איתן בן אליהו, מפקד חיל האוויר לשעבר, שהתייחס גם להצעת נתניהו להצמיד את תקציב הביטחון לתל"ג, אמר כי מדובר בהחלטה נכונה אבל יחד עם זאת צריך לא להגזים וצריך לשמור על גמישות. "צריך לקחת בחשבון שיש גג מסויים להוצאות ביטחון, צבא לא גדל בלי סוף".

 

תת אלוף (במיל') גיורא ענבר, איש עסקים ויזם חברתי, שהתייחס גם הוא להגדלת תקציב הביטחון ציין כי בתקופה זו של איומי סייבר וחזית שמתפתחת בצפון, צה"ל צריך להיות מצוייד היטב וזה סיפור יקר שמצריך תקציב. "יחד עם זאת לא אני אהיה האיש שיגיד שנכון לקחת מהבריאות וחינוך שגם הם חיוניים לביטחון".

 

 

 

 

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x