ברוש: "הממשלה לא שומרת על התעשייה הישראלית ואנו נלחמים לשמור על מה שקיים"

נשיא התאחדות התעשיינים אמר בוועידה הכלכלית הלאומית של "כלכליסט", כי "אם לא נקים פה מפעלים, ואם הרגולציה תהיה בלתי נסבלת, לא נוכל להגיד כמו בארה"ב: 'בואו נעשה את אמריקה גדולה שוב'"

אורנה יפת 16:1805.09.18

"הבוקר קראתי ב'כלכליסט' שהתעשייה האווירית מבשרת על פתיחת קו הייצור הראשון שלה בארה"ב. זאת כי היא הבינה שכדי למכור למערכת הביטחון האמריקאית היא צריכה להקים מפעל בישראל. אבל זה לא המקום היחידי שהיא צריכה מפעל, אלא גם בהודו, כי ראש הממשלה ההודי אמר שיקנה רק מה שמיוצר בהודו. מצד שני ממשלת ישראל לא רק שאינה שומרת על התעשייה הישראלית אלא אנחנו צריכים להילחם ולשמור את מה שכבר קיים". כך אמר שרגא ברוש, נשיא התאחדות התעשיינים, בוועידה הכלכלית הלאומית 2018 של "כלכליסט".

 

"במודיעין עלית פורסם מכרז לתאורת רחוב עם לדים, שנותן העדפה לתוצרת אירופית או אמריקאית", המשיך ברוש. "הדעת לא סובלת את זה. היום גם קראתי את המכרז שפרסם החשב הכללי להתקנת ציוד תקשורת ואין שם העדפה לתוצרת ישראל. ואני לא מבין. או שאנחנו מטומטמים או לא מבינים. עם מה בדיוק נבסס פה כלכלה מקומית? אם הממשלה לא מבינה שהיא צריכה להקפיד על החוק שהיא מחוקקת, אם החשב הכללי לא מקיים במכרזים שלו את החוק שלו עצמו שמחייב תוצרת מקומית, אז אנא אנחנו הולכים".

 


 

 

שרגא ברוש, נשיא התאחדות התעשיינים שרגא ברוש, נשיא התאחדות התעשיינים צילום: עמית שעל

 

 

לדבריו, "הקמנו פה משק לתפארת, שר הכלכלה התגאה ביצוא של למעלה מ-100 מיליארד דולר. אנחנו צומחים ב-3.5% בשנה, והאבטלה נמוכה. אבל איך שומרים על כל זה לחמש או עשר השנים הבאות, אם לא נקים פה מפעלים, ואם הרגולציה תהיה בלתי נסבלת. אין שום סיבה שארה"ב, הודו, סין ומדינות אחרות יעודדו הקמת מפעלים ויגידו 'בואו נעשה את אמריקה גדולה שוב' ובישראל יקרה ההפך. אין בישראל מפעל אחד שלא יספר לכם שהוא לא יכול להתפתח כי אין לו מספיק עובדים. כי מדינה ישראל לא השכילה להתמודד עם הדבר הזה ואנחנו עומדים בפני שוקת שבורה".

 

בסיום דבריו קרא ברוש לממשלת ישראל ואמר: "קחו את אחד השרים, לא משנה מי מהם, ותמנו אותו לתפקיד שר לענייני אסטרטגיה, שיסתכל חמש שנים צפונה ונעשה אסטרגיה גם לכלכלה, גם לחינוך, גם לבריאות. אני שמח שלפחות למשרד הביטחון יש אסטרטגיה".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x