שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי

הוועידה הלאומית

עופר ברקוביץ': "יש לחקור את טובות ההנאה בהן זכה זאב אלקין"

מועמד תנועת התעוררות לראשות עיריית ירושלים תקף את השר, ששילם 700 אלף שקל מתקציב משרדו עבור נאום בוועידת המשפיעים; מה חושבים המועמדים בסוגיית השבת?

דותן לוי 14:3905.09.18

 


 

ברקע הבחירות לרשויות המקומיות הוזמנו 3 המועמדים המובילים לראשות עיריית ירושלים לעימות בסוגיות שעימם נדרשת העיר להתמודד, אותו הנחה צבי זרחיה.

 

עופר ברקוביץ', יו"ר תנועת התעוררות והמועמד לראשות עיריית ירושלים, תקף את השר לענייני ירושלים, זאב אלקין, ששילם 700 אלף שקל מתקציב משרדו עבור נאום בוועידת המשפיעים של חברת החדשות; לדבריו, "יש לחקור את טובות ההנאה בהן זכה השר. את ה-700 אלף שקל היה צריך להעביר לניקיון ירושלים ולהעברת משרדי ממשלה לירושלים". אלקין אמר בתגובה שהכסף הועבר באישור היועמ"ש. ליאון אמר בנושא:: "עובדה היא ששלושתינו הוזמנו לכנס הזה ולפני הכנס השמות שלנו נעלמו ורק השר אלקין הוזכר וזו עובדה".

 

שאלה: לפני שבועיים שר התחבורה נכנע לחרדים והפסיק את העבודות על הגשר בשדרות יהודית, אם זה היה קורה בירושלים האם הייתם נכנעים?

 

זאב אלקין, השר להגנת הסביבה, לירושלים ולמורשת: "הסמכות היא בידי הממשלה, אבל בירושלים זו סוגיה שמראש לא היתה עולה על הפרק".

 

רו"ח משה ליאון, חבר מועצת העיר ירושלים: "כמה שפחות עבודות בשבת ואני אעשה את הכל על מנת שלא יהיו עבודות בשבת, זו עיר עם צביון יהודי וצריך לעשות הכל כדי לשמור על זה".

 

ברקוביץ': "אני חושב שאסור לפגוע בשבת, צריך לעשות הכל כדי שזה לא יקרה".

 

מימין זאב אלקין, עופר ברקוביץ' ומשה ליאון מימין זאב אלקין, עופר ברקוביץ' ומשה ליאון צילום: עמית שעל

 

ש: מתחם התחנה האם הוא יעבוד בשבת?

 

אלקין: "המסחר אסור בשבת לפי חוק אבל פעילות של בתי קפה ומסעדות כן אפשרית בשבת. כל המתחם לא היה קם אם לא היו סוגרים את זה מראש והוא ימשיך לעבוד בהתאם לחוקי העזר העירוניים".

 

ברקוביץ': "מתחם התחנה צריך להמשיך לעבוד באותה המתכונת שהוא עובד בה כיום. צר לי שהשניים שלצידי נמנעו מלהביע את דעתם על פתיחת המתחם כשזה היה על הפרק".

 

לאון: "יש סטטוס קוו בירושלים וצריך לשמור עליו. כל זמן שהמתחם שומר על החוק המתחם צריך להיות פתוח בשבת, ועופר היקר אף אחד לא התחמק פשוט אתה והחרדים עשיתם מזה קרקס בדיונים ולא רציתי להצטרף לזה".

 

האם תשתפו פעולה עם כל המגזרים בעירייה?

 

ברקוביץ': "ירושלים היא עיר מגוונת ואני מתכוון לעבוד בשיתוף פעולה עם כלל המגזרים בעיר, אני המעומד הממלכתי היחידי שיעבוד בשיתוף פעולה עם כולם מבלי להכנע לעסקנים החרדים".

 

לאון: "בניגוד לנאמר, לא קיבלתי תמיכה משום סיעה חרדית, אבל אי אפשר בירושלים להגיע לקואליציה בלי החרדים. מניסיוני, אני היחיד שיודע לאחד את כלל התושבים לספק את הצרכים של כולם ולדאוג שכולם ימשיכו לחיות זה לצד זה".

 

אלקין: "בשונה משני חברי אני יכול לדבר בלשון עבר, אני הקמתי קואליציה ואני יודע שבשום פנים כניסה לקואליציה לא אומרת להיכנע למפלגות חרדיות וכך היה כשהייתי בקואליציה".

 

עיריית ירושלים החליטה לבטל את התמיכה התקציבית בבית הפתוח של הקהילה הגאה בעיר, האם תחזירו את התקציב או תשתתפו במצעד הגאווה?

 

לאון: "כן יש קריטוריונים וכל מי שמגיע לו צריך לקבל אותם, אני הולך להיות ראש העיר של כולם. המצעד חייב להמשיך להתקיים אבל אני לא חייב להשתתף בכל מצעד בעיר גם כי זו לא תפיסת חיי, ואם אשתתף בכל מצעד לא יהיה לי זמן לנהל את העיר".

 

אלקין: "אני לא יודע מדוע בוטל התקציב אבל יש כללים וקריטריונים שצריכים לחול על כולם, אני לא אלך להזדהות עם העקרונות של הבית הפתוח, כי הם לא העקרונות שלי, אבל צריך לפעול באופן שוויוני. לא אשתתף במצעד הגאווה ואני לא צריך להתחזות למה שאני לא".

 

ברקוביץ': "תקציבי הבית הפתוח עברו לבית הפתוח ועוברים הרבה בזכות תנועת התעוררות, המצעד זו זכות של הקהילה שמרגישה צורך להתבטא בעיר, השתתפתי בו ואמשיך להשתתף בו. אני אדאג שלכל קהילה בעיר יהיה ביטחון, אבל אני מסכים עם לאון שההשתתפות אינה חובה אבל יש צורך לכבד".

 

ברקע לסערת השבת של האירוויזיון, האם תערכו אותו בירושלים?

 

אלקין: "יש משמעות גדולה לקיומו בעיר אבל צריך לעשות הכל כדי שלא יהיה חילול שבת. אסור לפגוע בסטטוס קוו ויש לפעול לפי החוק".

 

לאון: "לאחרונה היה בירושלים מירוץ האופניים של הג'ירו ושמרו שלא יהיה חילול שבת. אני חושב שאסור שיהיה חילול שבת גם במקרה של האירוויזיון, אבל זה מאד חשוב שהוא יתקיים בעיר".

 

ברקוביץ': "האירוויזיון הוא הזדמנות אדירה לעיר ירושלים להציג אותה בפני העולם ולמתג אותה כעיר של ניחוחות טעמים ואנשים אבל צריך לפעול ברגישות הנכונה כדי שאפשר יהיה לקיים אותו".

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x