ועידת התיירות

מנהל אגף עסקי בפועלים: "בשנים הקרובות צפויה צמיחה של 5% בתיירות בישראל"

זאת לעומת 3% ב-OECD, לדברי ג'קי כהן: "בעבר היו תקופות קשות בתיירות והיו הרבה גופים במלונאות עצרו את המימון והאשראי. אנחנו מאמינים בתיירות אבל בלי שהיזמים יזרעו את הזרעים זה לא היה קורה"

ענת דניאלי 13:1618.07.18

 

 

"אני מאמין ביעד של 10 מיליון תיירים שיגיעו בשנה לישראל בעתיד - וזה עומד לקרות. מגמת התיירות היא גלובלית ובכל העולם רואים שינוי בטעמי הצרכנים והתיירות גדלה ולא רק בישראל. הנתונים מדברים על צמיחה של 3% במדינות ה-OECD בשנים הקרובות ובישראל מדובר על 5% והדבר הזה מצריך חשיבה" כך אמר ג׳קי כהן, מנהל האגף העסקי בנק הפועלים במסגרת ועידת התיירות של ישראל 2018 המתקיימת בגני התערוכה בתל אביב.

 

"בעבר היו תקופות קשות בתיירות. באינתיפאדה השנייה הייתה צניחה בתיירות מ-2.5 מיליון תיירים ירדנו מתחת למיליון תיירים שנכנסו לישראל באותה השנה. היו הרבה גופים במלונאות שבחרו ועצרו את המימון והאשראי כי היה להם פיק ברכיים במימון ובתמיכה בענף. גם בתקופות הקשות בבנק, האמנו בעתיד. למשל מלונות ישרוטל: לפני כ-17 שנה לא הייתה הרשת של היום, הייתה רשת קטנה. ליווינו את ישרוטל גארדן ואגמים בתקופה בה היו הרבה שעצרו מימון ואנחנו המשכנו ללוות את החברה והמלונות הפכו להיות חלק מנוף המלונות באילת, ביחד עם מלונות נוספים".

 

היזם שרואה חזון מטרשים

 

״אנו מאמינים בתיירות אבל בלי שיזרעו את הזרעים זה לא היה קורה ואני מדבר על היזמים. אותו היזם שקם בבוקר ושם את משקפי המציאות המדומה והיזמות ולראות מטרשים נווה מדבר שיקום. אני לא סתם אומר טרשים ומדבר כי דיוויד לואיס ומשפחתו בחברת ישרוטל הלכו וראו את מכתש רמון שהוא אחד המקומות היפים ועדיין צחיח ללא אטרקציות ועיירת פיתוח במצפה רמון. אבל קבוצת ישרוטל הצליחה להוביל אותנו להאמין איתה בחזון של מלון במקום הזה במצפה רמון. בסופו של דבר זה אחד המלונות היפים בישראל. בצורה דומה הוקם מלון כרמים בהרי ירושלים, שהוא גם מצליח מאוד״.

 

ג'קי כהן בוועידת התיירות ג'קי כהן בוועידת התיירות צילום: עמית שעל

 

"היזם צריך להבין את התזרים ולהיות איש עסקים ממולח", אמר כהן וסיפר כיצד הגיעו האחים נקש להקים את מלון סטאי בכיכר השעון ביפו. ״למשל ילד בשם ג׳ון נקש נעצר בתחנת המשטרה ביפו ובאותו היום שיחררו אותו והוא מאוד נעלב וזה צרב לו. כמה עשרות שנים אח״כ העלבון הוביל לסגירת מעגל שקבוצת נקש הקימה את מלון סטאי ביפו על חורבות תחנת המשטרה. זו סגירת מעגל שהשתלמה לכולנו וגם לקבוצת סטאי״.

 

עוד סיפר כהן על ליווי פיננסי בדרכם של מלונות ורשתות בישראל ואמר ״דוד פתאל לפני 20 שנה סיים קריירה בבתי מלון שעבד והקים חברת יזמות. לנו בבנק הפועלים הייתה הזכות להיות בתחילת הדרך בהקמת הרשת ומימון רכישת מלון נירוונה ים המלח, שהיום מכונה לאונרדו״.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x