ועידת התיירות

מנכ״ל משרד התיירות: "בעבר היה מיתוג צלבני בקמפיינים והיום - נופש וים"

אמיר הלוי בוועידת התיירות של כלכליסט: "רצינו לחבר את ירושלים לתל אביב והבנו שצריך ללכת לכיוון הנופש, הכיף והים. אף אחד לא מבין שהמים בים התיכון מגיעים בקיץ לכדי 30 מעלות - זה ג׳קוזי לאירופאים"

ענת דניאלי 11:5718.07.18

 

 

"בעבר היה מיתוג ׳צלבני׳ במשיכת התיירים לישראל. היום אנו חושבים שצריך להתחיל למכור דברים אחרים וכי צריך יותר לדבר על הכיף והיתרונות היחסיים של ישראל היפה. חיפשנו במשרד התיירות סיסמא כמו של נייקי just do it אמרנו שאפשר לעשות בישראל דברים של once in a lifetime . אבל זה גם לא עבד בשנת 2014 והחיבור לארץ הקודש לא מוכר ויוצר קונוטציה בעייתית של ׳פעם בחיים׳ עדיין מזכיר קונפליקט ומצב בטחוני", כך סיפר אמיר הלוי, מנכ"ל משרד התיירות, במסגרת ועידת התיירות של כלכליסט 2018 המתקיימת בגני התערוכה בתל אביב.

 

הלוי הוסיף ותיאר כיצד במשרדו ביצעו בדיקות לבחירת המיתוג למשיכת התיירים ואמר ״הבנו שהכיוון הוא מותגים של ערים; שלא נוסעים לספרד אלא לברצלונה וככה גם ללונדון ולא לבריטניה. רצינו לחבר את ירושלים לתל אביב והבנו שצריך ללכת לכיוון הנופש, הכיף והים. אף אחד לא מבין שהמים בים התיכון מגיעים בקיץ לכדי 30 מעלות - זה ג׳קוזי לאירופאים. כל זה הלך לקמפיין שמציג יתרונות בהם גם הקולינריה בישראל. עם שיר אלמליח הפרזנטורית בסרטון והצלחנו לשבור את השיאים והתחזיות ולהחזיר הרבה כסף לארץ״.

 

אמיר הלוי מנכ"ל משרד התיירות אמיר הלוי מנכ"ל משרד התיירות צילום: עמית שעל

 

קפיצה במספר התיירים, הטיסות והפוטנציאל במדבר

 

לדבריו, ״עשינו קפיצה מ-700 אלף תיירים בשנה לכדי 3 מיליון תיירים בשנת 2017. זה דרש להרחיב את הטיסות ופתיחת 31 קווים חדשים. רואים תוצאות ואני מקווה שנמשיך עם שיתופי הפעולה ונעבוד על התיירות ממקום של חופש ושווקים חדשים״.

 

״באילת עלינו מ-4 טיסות פנים עד לפני כמה שנים ל-50 טיסות כיום. כי הבנו שיש להחזיר את העיר למפת התיירות ואנו חושבים שהפוטנציאל הגדול הוא במדבר ואנו מפתחים תשתיות לצורך. בשנה האחרונה יש הרבה פעילות ופרסום רב כמו למשל על מוניות בלונדון למשל וגם ברשתות החברתיות בקמפיינים שניתן למדוד את הצלחתם״.

 

הלוי התייחס בדבריו לסוגיית המחסור בעובדים בענף ואמר ״אני מאמין שתוך שבוע נהיה במצב אחר בנושא העובדים הזרים בענף התיירות ואנו פועלים בנושא״. עוד הוסיף הלוי והתייחס לביקורת מצד שר התחבורה ישראל כץ שדיבר לפניו על הצורך בהסדרת דירות Airbnb בישראל ואמר ״צריך לזכור שללא הדירות הללו לא היו מספיק חדרים בישראל והיינו סוגרים את שדה התעופה לתיירים - ובמקביל ההסדרה לוקחת זמן״.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x