מנכ"לית לאומיטק: "בטכנולוגיה כמו בספורט חשוב לזוז מהר ולהפתיע"

יפעת אורון מנתה באירוע "כשטכנולוגיה וספורט נפגשים" של "כלכליסט" את נקודות ההשקה בין התחומים: "בשני התחומים צריך טאלנט, אבל הסיכוי של מי שלא הרכיב צוות חזק לנצח הוא נמוך"

יואב סטולר 09:3711.07.18

 

 

"האם באמת לספורט ולטכנולוגיה יש משהו משותף?", בשאלה זו פתחה מנכ"לית לאומיטק, יפעת אורון, את דבריה באירוע "כשטכנולוגיה וספורט נפגשים" של "כלכליסט" שהתקיים אמש (ג') בבניין עזריאלי שרונה.

 

 

קריאת הפתיחה של אורון הובילה לשובל ארוך של נקודות ממשק בדרך שבה תעשיית הטכנולוגיה מתנהלת ופיתוחיה לבין עולם הספורט בכלל ובספורט מקצועי על אחת כמה וכמה. "היום נעלי הפקקים שלא פותחו במעבדה מיוחדת לשחקן או שאין בהן יכולות מדידה של הביצועים הם כבר לא באמת נעלי פקקים", קבעה אורון ברוח המונדיאל.

 

"היום הספורט והטכנולוגיה קשורים זה בזה", אמרה והוסיפה מניסיונה האישי: "פעם הגיעה אלי חברת ספורט צעירה וחששתי מאוד והבטתי על אנשיה במבט עקום כשאני אומרת 'מה זה? איך אני אעשה מזה כסף? מי יעשה פה אקזיט?'". לדבריה, " במובן הזה זו כבר היסטוריה".

 

 

יפעת אורון, מנכ"לית לאומי טק יפעת אורון, מנכ"לית לאומי טק צילום: עמית שעל

 

כך, תיארה אורון את תעשיית הספורט-טק הישראלית ככזו שצומחת ועתידה להניב פירות חשובים מאוד למשק והאקוסיסטם המקומי. "לפני חמש שנים היו כאן רק 60 חברות טכנולוגיה בעולם של הספורט והיום אנחנו כבר קרובים למאה בישראל".

 

כמו כן, הוסיפה אורון ואמר כי על פי הפילוח של תחומי ההתמחות והפעילות של הסטארט-אפים ניתן לראות כי "התעשייה הזו באמת מתבגרת". זאת כשהיא ממהרת להזכיר שורת ספורטאים מובילים בתחומם שמוצאים עניין בפיתוחים של החברות בארץ. "החברות הישראלית יודעות לעניין שמות שאפילו אני שלא מבינת עניין לא יכולה שלא להכיר אותם".

 

"בספורט, כמו בהייטק, תמיד כדאי שיהיה לנו טאלנט. לא כולם יהיו טאלנטים אבל הכל סובב סביבם. אבל גם כאן טאלנט זה לא מספיק כמו שמסי עף מהמונדיאל. כך גם יזם הייטק רציני שלא הרכיב סביבו צוות ראשוני חזק הסיכוי שלו לגייס כסף וודאי להצליח הוא מאוד נמוך".

 

לדברי אורון על הפועלים בשני התחומים - ספורט וטכנולוגיה - חלה החובה לזהות הזדמנויות על מנת להצליח. "עוד דבר שחשוב, גם בהייטק וגם בספורט, זה לדעת לזוז מהר. לעקוב אחרי השינויים לדעת לרוץ מהר ולהפתיע. כמו שקודאק לא ידעה לזהות את הכדור הזה שהגיע חזק לפינה השמאלית ועפה".

 

לסיום במבט כואב על מונדיאל נוסף ללא הנבחרת הישראלית, איחלה אורון: "נקווה שהספורט הישראלי ישיג את ההייטק הישראלי ושיהיו לנו עוד גאוות בספורט".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x