כנס יזמות 2018

"השקעות חברתיות זה תחום חם בעולם, אבל אצלנו עדיין מתלבטים אם זה ביזנס"

משה גאון, מקים מיזם yoocan - קהילה עולמית לאנשים עם מוגבלויות ומשפחותיהם, דיבר על הקושי לגייס כסף להשקעות אימפקט: "אין בתחום הטבות מס, ויש גם בורות וחוסר הבנה של הפוטנציאל העסקי"

נורית קדוש 12:0819.06.18

מודלים של השקעה חברתית מהווים פוטנציאל כלכלי עצום, אבל עדיין אין מספיק משקיעים שמבינים זאת. כך הסביר איש העסקים משה גאון, מקים מיזם yoocan - שמתפקד כקהילה עולמית לאנשים עם מוגבלויות ובני משפחותיהם.

 

לאתר Yoocan לחצו כאן

 

 

המיזם הוקם בעקבות התמודדות משפחתית עם אחיינו של גאון ארז, שנולד עם מחלה קשה. המקרה גרם לגאון להבין את הקושי של משפחה המתמודדת עם מוגבלות וסובלת מהבדידות והקושי באיתור מוצרים, שירותים, פתרונות ורופאים מתאימים.

מדובר בהשקעות בחברות ארגונים וקרנות שנועדו לעשות טוב באמצעות שינוי חברתי ויש בהן החזר כלכלי. "אין בתחום הזה הטבות מס או אחרות כמו בפילנטרופיה, ולכן קשה לגייס כסף. יש גם בורות וחוסר הבנה של משקיעים וחברות בפוטנציאל העסקי. אין מספיק השקעות והרבה משקיעים יושבים על הגדר ובוחרים השקעות אחרות כי זה עולם צעיר יחסית" תיאר גאון את הקושי. "זה תחום חדש יחסית ומשקיעים בתחום שבין עסקים וחברה מחכים לראות שיקרה משהו גדול כדי להתחיל להשקיע, אז רואים השקעות ספורדיות של ארגונים שהחליטו להשקיע״.

 

משה גאון משה גאון צילום: אוראל כהן

 

גאון הוסיף כי מדובר בסביבה קטנה שאין בה התרחבות. ״אין כמעט מעורבות ממשליתית ואין השקעות ממשלתיות. בעולם זה תחום חם, אבל אצלנו עדיין מתלבטים אם זה בינזנס או לא״.

 

גאון הדגיש כי לא מדובר בפילנטרופיה ולמיזמים אלו יש פוטנציאל עסקי כלכלי גדול. "צריך יזמים ומשקיעים עם אומץ להשקיע בתחום ולהצטרף לזה״

הסביבה המקוונת לא בטוחה לילדים בכלל ולילדים עם מוגבלויות בפרט ושהיא 20% מאוכלוסיית העולם. שוק הטכנולוגיות הנגישות בארה"ב מוערך ב-45 מיליארד דולר וצומח ב-6% בשנה, אז זה הדבר הבא ואנחנו צריכים להיות שם״.

 

עד כה הצטרפו לקהילת Yoocanfind שהקים גאון ב-2016 180 אלף חברים היכולים להעלות תכנים. "המטרה שלי היא להשאיר כלי שיכול לייצר קשר בין יצרנים למשתמשים ולאפשר להם פתרונות באמצעות חיבור למשקיעים ליזמים. יש לנו משקיעים פרטיים ויש לנו מטרה להחזיר להם את ההשקעה דרך שת"פים עם חברות בינלאומיות, במטרה שכל מי שמעורב ירוויח ויחזיר לקהילה״.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x