מנכ"לית רשת עמל: "בתוכנית היזמות אנו נותנים לילדים כלים מעשיים להיום ולעתיד"

רוית דום-עיני סיפרה בכנס יזמות 2018 של "כלכליסט" וקבוצת עמל, על המצאה של בני 17 - צמיד חכם שמסייע לקשישים במצוקה ע"י כך שהוא שולח אותות הצלה לגורמים המתאימים

ענת דניאלי 11:0819.06.18

"יש לנו בפריפריה 120 בתי ספר, תראו קבוצות מהיישוב כעביה בגליל, צפת ודרום ת"א. נתנו להם תכנית חדשה במרכזי היזמות שלנו ומדהים לראות איך אנחנו באמת עושים את זה. מרכזים אלה הם פלטפורמה חדשנית וחממות טכנולוגיות תוך שיתוף פעולה עם החברות המובילות בארץ ובעולם. זו תוכנית של 3 שנים שמתקיימת רק ברשת עמל. זה קורה בצפת בחדרה בבאר שבע ובכל רחבי הארץ בהם גם בדרום ת״א במרכז הסייבר שלנו בבית הספר שבח מופת", כך אמרה עו"ד רוית דום-עיני, מנכ"לית רשת עמל, בכנס יזמות 2018 של "כלכליסט" וקבוצת עמל.

 

"הילדים לומדים את כל הנושא העסקי יחד עם עמותת יונסטרים", סיפרה דום-עיני, "החל מהרעיון העסקי ועד היכולת לעמוד מול אנשים או לדבר מול משקיעים פוטנציאליים ואיך פורצים לעולם העסקי.

 

 

כנס יזמות 2018. מימין: יונה ברטל, רוית דום-עיני ומשה גאון כנס יזמות 2018. מימין: יונה ברטל, רוית דום-עיני ומשה גאון צילום: עמית שעל

 

"החוכמה היא הכלים המעשיים שאנו נותנים, שאינם רק להיום, אלא הם טובים גם למחר ולחיים שלהם ואיך זה משפיע על כלל המעגלים של הילדים מהבית ועד חיי החברה.

 

 


 

״ישנם הישגים מדהימים – תלמידים זכו לאחרונה בפרס הראשון באחת הוועידות הבינלאומיות של היזמות שהתקיימה באודסה, אוקראינה. הם ידעו להציג ובאו עם ביטחון עצמי והוכיחו שבני 17 יכולים לעשות ולהמציא משהו טכנולוגי שיכול להציל חיים ולתת לקשישים ביטחון עצמי". מדובר בצמיד חכם שמסייע לקשישים כאשר מזהה שהקשיש במצוקה ושולח אותות הצלה לגורמים ולמעגל האנשים הקרוב אליו.

 

דום-עיני סיפרה כיצד הרעיון לסייע לאוכלוסיות עם קשיים עלה" "צריך להבין, הילדים נפגשים עם עיוורים, חירשים ומבוגרים. הם שמעו למשל על 3 הנערים שנחטפו בשומרון ביוני 2014 (גיל-עד מיכאל שער, יעקב נפתלי פרנקל ואיל יפרח), וחשבו איך להציל אותם - דרך צמיד או אפליקציה שיאתרו חטופים. במשך שנה הם חשבו איך נותנים מוצר שיכול לעזור להם ולאחרים.

 

"היום רואים פה בתחרות רק 7 קבוצות מתוך עשרות תלמידים שעבדו במשך שנה ועברו תהליך עמוק ומקצועי והגיעו עם רעינוות מיוחדים. יחד אתכם נוכל להגיע לכל מקום עם התוכנית הנהדרת של היזמות והשינוי החברתי שעושים – אפשר לעשות עתיד טוב יותר", סיכמה רוית-דום.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x