יו"ר שיכון ובינוי: "אנחנו מסיטים משאבים מאפריקה לאמריקה"

משה לחמני אמר את הדברים בוועידת שוק ההון של "כלכליסט". לדבריו, חקירת החברה בנוגע לשוחד עובד ממשלה באפריקה הביאו אותה לפיזור סיכונים: "אנו עוברים ממודל עסקי שנשען בעבר על שתי רגליים למודל רב רגליים"

תומר הדר 12:1613.06.18

"לשיכון ובינוי יש כיוונים אסטרטגיים חשובים. אנו מתנהלים לאור שלוש תמות מרכזיות - גיוון תחומי של פעילות עסקית, צמיחה אחראית והסטת משאבים לאמריקה", כך אמר היום (ד') משה לחמני, יושב ראש שיכון ובינוי בכנס שוק ההון 2018 של "כלכליסט" ובנק לאומי.

 

 

לדברי לחמני, "כל אלה חברו להליכי מאקרו שהובילו להאצת הפעילות בכיוונים אלה. תוצאות סולל בונה אינטרנציונאל נמצאת בירידה עקב סיכונים ואנו שואלים את עצמנו האם פעילותה עולה עם צמיחה עצמאית. לכן התחלנו לבדוק אפשרויות שונות בנושא. במקביל חלה עליה בתחומים אחרים וחלה תנופה בפיתוח פרויקטים בתחום האנרגיה. אנו עוברים ממודל עסקי שנשען בעבר על שתי רגליים למודל רב רגליים שנשען על תרומה של מספר יחידות עסקיות".

 

 

יו"ר שיכון ובינוי, משה לחמני יו"ר שיכון ובינוי, משה לחמני צילום: עמית שעל

 

עוד הוסיף לחמני: "לאחרונה הקמנו את SBA, החטיבה האמריקאית. ההחלטה נתמכת ברצון שיכון ובינוי למיקוד בפרויקטי BOT – הבנו ששיעורי הרווחיות ב-BOT בארה"ב מפצים על הפעילות באפריקה, אך הם דורשים משאבים בניהול ובכספים. אנו זכינו השבוע בפרויקט התקשוב של משרד הביטחון ביחד עם אפריקה ישראל. במקביל אנו ממשיכים בביצוע של פרויקטים ענקיים בתחום האנרגיה. כמובן שהאירועים האחרונים שאתם ערים להם נמצאים ברקע. אנו מחזקים את תזרים המזומנים של החברה ואנו יוצרים תזרים של מעל מיליארד שקל. בנושא ממשל תאגידי אנו מהדקים את הנושא של האכיפה. השקנו קוד אתי ואנו מקפידים על יישומו גם לאור האירועים. אם אנו מסתכלים על עם ישראל, עם בן אלפי שנים, שיכון ובינוי דומה, היא כאן 100 שנים ואנו רואים את הדברים במבט על. והכל קשור להכל, מה שחשוב בתמהיל הזה הוא שיש אי וודאות. אנו משתוקקים לוודאות אך חוסר וודאות הוא מרתק".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x