שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
גג עמוד ועידה פינטק 2018

FinTech 2018

מייסד ומנכ"ל Tipalti: החברה כבר מגלגלת 4 מיליארד דולר

חן עמית בכנס הפינטק של "כלכליסט": "כשהתחלתי לא ידעתי כלום על פינטק, באתי בלי שום ידע מוקדם – וזה מה שעזר לנו לבנות את החברה"

ספי קרופסקי 12:0715.05.18

"כשהתחלתי לא ידעתי כלום על פינטק, באתי בלי שום ידע מוקדם – וזה מה שעזר לנו לבנות את החברה" - כך אמר חן עמית, מייסד ומנכ"ל משותף בחברת Tipalti, בכנס הפינטק של "כלכליסט" בשיתוף בנק לאומי ו-KPMG סומך חייקין. החברה שבראשה הוא עומד זכתה לכינוי "החברה שמגלגלת 2 מיליארד דולר ולא ידעתם עליה", אלא שעמית עדכן לקראת סוף דבריו כי החברה כבר מגלגלת 4 מיליארד דולר.

 

עמית הסביר, כי "טיפלתי" "עוזרת לחברות לשלם לספקים שלהם. אנחנו מתמקדים באוטומציה לחברות בגודל בינוני. יש לחברות הללו כבר את הצרכים של חברות בוגרות בנושא של ניהול הקשר עם הספק, רגולציה, ניהול מטבעות, קליטת חשבוניות, סגירת דפי בנקים, מימון ועוד. אבל זה פחות או יותר (התחום שבו טיפלתי עוסקת בו, ס"ק) המקום האחרון שיקבל משאבים או תשומת לב".

 

חן עמית חן עמית צילום: אוראל כהן

 

 

לדבריו, "אנחנו עושים אוטומציה לזה - קליטת הספק, ניהול הקשר עם הספק, קליטת טפסי מס, ניהול מטבעות עבור הרוכש ועבור הספק, הצעת אמצעי תשלום במדינות שונות כך שכל ספק יוכל לקבל את הכסף שלו בצורה יעילה קליטת חשבוניות, רכש ועוד. אנחנו מנהלים את התהליך הזה מקצה לקצה".

 

בהמשך דבריו מנה עמית את ההיבטים החשובים ביותר שבהם המיזם שבראשו הוא עומד מסייע לאותן חברות – 1. יעילות, היכולת לחסוך 80% מכוח האדם שעוסק במשימות הללו; 2. היכולת לסייע לחברות לצמוח מהר ולקלוט "אלפי ספקים, לנהל בצורה איכותית כך שהרגולטור לא ינשוף בעורפם. הלקוחות שלנו אומרים – לא היינו מצליחים לצמוח בקצב שצמחנו בלי טיפלתי".

 

 

 

בתחילת השנה דווח כי חברת הפינטק טיפלתי (Tipalti) הודיעה על השלמת סבב גיוס שלישי בסך 30 מיליון דולר, בהובלת קרן ההשקעות Zeev Ventures אורן זאב, שהוא גם אחד מייסדי החברה. בכך מגיע סך ההון שהושקע בחברה לכ-60 מיליון דולר.

 

טיפלתי פיתחה פלטפורמת תשלומים בענן שנותנת מענה לכל שלבי ניהול התשלום, מרישום ספקים חדשים, לציות לתקנות רגולטוריות ועד לעיבוד תשלומים ומניעת הונאות. לפי נתוני החברה היא מטפלת היום בהעברות כספים שהיקפן השנתי מגיע ליותר מ-4 מיליארד דולר עבור כמעט 2 מיליון ספקים גלובליים, ביניהם חברות ענק כגון אמזון, Godaddy, טוויטר, Twitch ועוד.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x