גג עמוד ועידה פינטק 2018

FinTech 2018

חדוה בר מעריכה: תוך שנה יוקם בנק דיגיטלי חדש בישראל

המפקחת על הבנקים בכנס הפינטק של כלכליסט: "אחרי שנים רבות, פנו לפיקוח על הבנקים גורמים שביקשו לקבל רישיון להקמת בנק דיגיטלי". לדבריה, "הציבור צריך ללמוד ולא לחשוש משימוש בטלפון הסלולרי על מנת לקבל שירותי בנקאות ולבצע פעולות פיננסיות"

רעות שפיגלמן 11:1615.05.18

"אחרי שנים רבות, פנו לפיקוח על הבנקים גורמים לקבל רשיון להקמת בנקים דיגיטליים חדשים שיתמחו באשראי צרכני למשקי בית, חלקם גופים עם נסיון שיש להם הון וחלקם גופים קטנים יותר. אני מקווה שבשנה הקרובה נראה בישראל בנק חדש מוקם". כך אמרה הבוקר (ג') המפקחת על הבנקים חדוה בר בכנס הפינטק של כלכליסט בשיתוף בנק לאומי ו-KPMG סומך חייקין.

 

 

 

בר הדגישה בהקשר זה את חשיבות החינוך הפיננסי-טכנולוגי ואמרה, כי "הציבור צריך ללמוד ולא לחשוש משימוש בטלפון הסלולרי על מנת לקבל שירותי בנקאות ולבצע פעולות פיננסיות".

 

יתרון נוסף של הבנקאות הדיגיטלית היא המודל התפעולי הרזה שלה ולכן רמת היעילות המשופרת שלה לעומת הבנקאות המסורתית. לדברי בר, "היעילות של השחקנים הטכנולוגיים החדשים בעולם הפיננסי היא הרבה יותר טובה מהבנקים המסורתיים ובזווית שאני רואה את הדברים הבנקים כאן חייבים להבין שעליהם להאיץ את תהליך ההתאמה שלהם לעולם החדש, וזה נכון גם לגבי חברות ביטוח ולגופים שמנהלים כספים".  

חדוה בר חדוה בר צילום: אוראל כהן

 

בר הדגישה את מצב ה-WIN WIN לשני הצדדים בשיתופי פעולה בין הבנקים לגופי הפינטק. "בהיבט של סביבת ניסוי טובה שיש לה פוטנציאל בהמשך למכירות למדינות בחו"ל. שת"פ מסוג זה הולכים ומתרחבים בתחום ה-regtech, אוטומציה של תהליכים ותשלומים, אבל עדיין בתחום העברות התשלומים יש עוד הרבה להתפתח ולהתקדם".

 

בהקשר זה ציינה בר את סין שהיא חוד החנית בעולם העברות התשלומים ושירותים פיננסיים שהאוכלוסייה צורכת באופן שוטף דרך הטלפונים הסלולריים ואמרה, כי "בסין אנשים משלמים באמצעות הטלפון בחנויות, ובדוכני רחוב. כך אנשים שעד כה לא היה להם חשבון בנק בבנקים מסורתיים יש להם חשבון עו"ש בטלפון שלהם וגם עסקים קטנים וזעירים שלא קיבלו אשראי יכולים כעת לקבל. אותן פלטפורמות בסין גם מעמידות אשראי, מפיצות מוצרי ביטוח ומוצרי השקעה ומספקות שירותי תשלומים. כך הן יכולות לקבל אינדיקציה על היקף הפעילות של בתי העסק, לבנות להם דירוג אשראי – ולהעמיד אשראי", ציינה בר. מדובר באפליקציות שמאפשרות ביצוע של מיקרו-פיימנטס (micro payments) – ביצוע של תשלומים זעירים להעברת כספים לאנשים, להשקעה בקרנות ובמוצרי השקעה ועוד.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x