גג עמוד ועידת התעשייה של ישראל

ועידת התעשייה

מייסד Augury: אנחנו מקדימים לזהות תקלות בשלב מוקדם וכך חוסכים השבתת קו ייצור

גל שאול, CTO ומייסד משותף של Augury בוועידת התעשייה של "כלכליסט": "אנחנו שמים חיישנים על מכונה ובתוך 3 דקות מקבלים הוראות כיצד לטפל בציוד המכאני. זה מעלה את האמינות של הציוד"

חזי שטרנליכט 10:3730.04.18

 

 

"אמרו לנו כשהגענו להייטק שנצטרך לדבר באנגלית ולהתלבש יותר יפה. בסוף מצאנו את עצמנו גרים במפעלים ומטפלים במערכות מיזוג, נפגשים עם המון אנשים מוכשרים עם סרבל", כך פתח את דבריו גל שאול, CTO ומייסד משותף של Augury בוועידת התעשייה הישראלית של "כלכליסט" בשיתוף בנק לאומי ובזן. לדבריו בחברת אוגורי "מקשיבים למכונות ולפי הרעש מזהים תקלות".

 

"זה התחיל בשנות ה-50 בחיל הים האמריקני. אז הדברים נתקלו בתעשיות מאוד יקרות. כיום אנחנו מנסים לעזור ליצרנים ובניינים לעבור למקומות יותר פשוטים, תחת השאלה מה היה עוזר לזהות את התקלות יותר מוקדם", אוגורי לדברי שאול יושבת בחיפה, מעסיקה 90 איש שמתוכם 30 בניו יורק. "אנחנו מאפשרים ניראות (ויזאביליטי) יותר גבוהה למה שיש לנו בבניין. כך שאם נתקן בשלב יותר מוקדם, אנחנו מונעים הרבה מהתקלות הגדולות".

 

גל שאול גל שאול צילום: צביקה טישלר

 

 

לאוגורי יש לנו לקוחות גדולים בעולם ב-50 אלף מבנים שונים. ביניהם פפסי בארה"ב, בישראל אלה נטפים ונייר חדרה ולדברי שאול בחברה מקווים לעוד שיתופי פעולה בארץ. "בשנות ה-50 כשהתחילו בתחום התעשייה החזויה, היה צריך מנהל אמינות וזה היה מורכב. מה שאנחנו מאפשרים עם בינה מלאכותית כיום זה לשים חיישנים ולהפוך את זה ליותר סיטרים-ליין. כלומר, לקבל התראות כאילו מי שהכניס בלוח השנה שלך – מחר לך ותשנה מיסב".

 

"הטכנולוגיה יחסית ברורה, תקלות מכאניות בכל מה שנמצא בתעשייה מתחילות להווצר באולטרסאונד. ככל שאנחנו ניגשים לתקלה בשלב מוקדם יותר, כך מזהים אותה ברמת החיכוך בתוך המכונה. כך אנחנו מקדימים לזהות את התקלות בשלב מוקדם ולחסוך השבתת קו ייצור לשבועיים".

 

"הדרך היתה מסובכת, הרבה חישובים מורכבים ומסובכים. אנחנו שמים חיישנים על מכונה ובתוך 3 דקות משם מקבלים הוראות כיצד לטפל בציוד המכאני. זה מעלה את האמינות של הציוד מ-53% של ציוד תקין לאזור 90% אם מחליטים להשתמש בהמלצות שלנו. באזורים שלנו ההמלצה לתקן קצת יותר מוקדם בטח אותם הדברים שעלות התיקון המלא היא אחר כך פי 10 או פי 100. אנחנו יודעים להחליף מכונה כשצריך במקום לעשות דאון-טיים ארוך בזמן הייצור. נשמח לשתף יותר פעולה עם התעשייה בארץ".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x