ועידת ניו יורק 2018 רכיבים מיוחדים  גג עמוד ועידה כתבה

Mind the Tech NY

"40% מהחברות בעולם ייעלמו בתוך חמש שנים"

ח"כ לשעבר אראל מרגלית, יו"ר קרן הון הסיכון JVP, דיבר בוועידת כלכליסט בניו יורק; לדבריו, "תחום הבעלות על הרכב ישתנה לחלוטין - בקרוב"

מאיר אורבך, ניו יורק 19:2513.03.18

 

 

"ג'ון ציימברס אמר ש-40% מהחברות ייעלמו ב-10 השנים הקרובות. אני חושב שזה יקרה בתוך חמש שנים", כך אמר אראל מרגלית יו"ר קרן הון הסיכון הירושלמית JVP בוועידת ניו יורק של כלכליסט בשיתוף בנק לאומי והמשרד לירושלים והמורשת.

 

"בעבר העולם התפתח לאט. בתוך 15 שנה יהיו בעולם 15 מיליארד אנשים עם קצב גידול מטורף של המידע שנצבר. בתוך שנתיים 31 מיליארד מכשירים יהיו מחוברים בניהם", אמר מרגלית.

 

"אם לא נחדש ולא נסתכל על העסקים שלנו - אנחנו נעלם. אנחנו בעידן של שינוי בעולם הפיננסי - העסקים הקטנים ישתנו ויהיו חזקים הרבה יותר. בכדי לשנות אתה חייב לשתף פעולה, אי אפשר לחוש בנוח במקום שבו אתה עכשיו וגם מדינת ישראל חייבת לשנות את עצמה", אמר.

 

"הנרי פורד דיבר על מכוניות שניתן לרכוש. המכונית שלו נסעה ב-20 מייל לשעה. כאשר אתה נכנס עם מזרטי לניו יורק אתה נוסע ב-9 מייל לשעה. תעשיית הרכב משתנה בעשור האחרון ברמה שלא ראינו מעולם. העסק שלהם הוא להכין מכוניות שנעות על בנזין והכל משתנה", הוסיף מרגלית.

 

 

אראל מרגלית אראל מרגלית צילום: אוראל כהן

 

"לנו לא תהיה בעלות על מכונית. כאשר הייתי חבר כנסת למדתי שאני לא יכול להיות בעלים של כל מכונית שאני רוצה. דמיין שאתה יכול לקבוע כמה תיסע ביום במכונית, כמה ברכבת או באופניים. בכל הסעה תבחר באיזה מחלקה ובאיזה רמה אבל כדי שזה יעבוד תעשיית הרכב צריכה להתחבר לתעשיית הערים החכמות ומגוון של דיספלינות", הוסיף מרגלית.

 

"תחום הבעלות על רכב ישתנה לגמרי. ישראל משקיעה בכבישים אבל היא צריכה להשקיע בתחבורה ציבורית. 1.1 מיליארד אנשים משתמשים בוויצ'ט הסינית שמשמשת כתעודת זהות של כל אחד והיא משמשת לתשלום בהכל והבנק והדרך שבה אנחנו משלמים מחוברים למכשיר אחד", אמר.

 

"אנחנו יוצרים האב של פודטק באזור קרית שמונה וזה יהיה יותר מסייבר שאנחנו עושים בבאר שבע. מזון נוגע לכולם ישראל צריכה לעבוד עם ארהב בנושא הזה", סיכם מרגלית.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x