ועידת ניו יורק 2018 רכיבים מיוחדים  גג עמוד ועידה כתבה

Mind the Tech NY

"עד 2050 יהיה באוקיינוס יותר פלסטיק מדגים"

עירא לאופר, מנכ"ל חברת JUST Water, אמר בוועידת ניו יורק: "מיליון בקבוקי מים מפלסטיק נמכרים בעולם בכל דקה - 91% מהם לא ממוחזרים"

הגר רבט, ניו יורק 18:2513.03.18

 

 

"אנחנו מנסים ליצור חברה שתשנה את ההתנהגות הצרכנית לבת-קיימא", כך אמר עירא לאופר מנכ"ל חברת JUST Water של וויל וג'יידן סמית' בוועידת ניו יורק של כלכליסט בשיתוף בנק לאומי והמשרד לירושלים והמורשת. "מיליון בקבוקי מים מפלסטיק נמכרים ברחבי העולם כל דקה - 91% מהם מעולם לא ממוחזרים".

 

 

לאופר מספר כיצד מצא את דרכו לחברה של משפחת סמית': "לפני שנה בדיוק הוזמנתי לראיון עם וויל סמית'. אחרי השירות הצבאי שלי, באוקטובר 2000, הגעתי לניו יורק. עבדתי 4 שנים במאפיה בברוקלין, קיבלתי גרין קארד ואז הגעתי לחברת סטארט-אפ בשם Vitalicious בתור העובד השני שם, בתחום הלייפסטייל עבור לקוחות שמועניינים להוריד במשקל".

 

 

"אחרי שהחברה נמכרה תמורת 42 מיליון דולר, עשיתי את התואר שלי ב-NYU. הצטרפתי לחברה נוספת בתחום המזון, שנמכרה גם היא תמורת 26 מיליון דולר. ואז אמרתי שאני חייב לעשות משהו משל עצמי והחלטתי להקים חברת ייעוץ משלי, עד שחבר טוב שלי שאל אותי אם שמעתי על JUST", אמר לאופר.

 

"הייתי סקפטי, לא חשבתי שהעולם צריך עוד בקבוק מים, אבל מצאתי חברה מדהימה שייסד ילד בן 11 שרצה לשנות את העולם", אמר. לאופר הקרין סרטון שבו ג'יידן מציג את המוצר ומדבר על בחירות בנות קיימא, למען העולם של מחר.

 

לאופר המשיך - "ג'יידן בן 19 היום, ואנחנו שלחנו את בקבוק המים הראשון שלנו לפני שנתיים. לאופר ציין כי יש היום 8.3 מיליארד טונה אשפה בעולם. כ-79% מהפלסטיק מוצא את דרכו בסופו של דבר לאוקיינוסים ועד 2050 כמות הפלסטיק באוקיינוס תהיה גדולה יותר מכמות הדגים".

 

 

עירא לאופר עירא לאופר צילום: אוראל כהן

 

לאופר הסביר כי "אנחנו לא שואבים את המים והולכים. אנחנו חברנו לעיר קטנה בצפון ניו יורק ואנחנו קונים ממנה את עודפי המים שלה וכך תורמים לכלכלה שלה. אז אנחנו אורזים את המים בבקבוקים שעשויים מ-54% נייר ו-28% פלסטיק מבוסס צמחים, כך שבסופו של דבר התוצאה היא 74% פחות פליטת פחמן לעומת בקבוקי פלסטיק".

 

 

 

לאופר מסיים את דבריו עם הקרנת הסרט שבו סמית' נציג את החברה בפרק של Carpool Kareoke עם ג'יימס קורדן.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x