ועידת האנרגיה

יוסי רוזן: "ראש הממשלה הבטיח לפעול לאיזון הרגולציה והגיע הזמן שהממשלה תפעל כריבון"

יו"ר דירקטוריון מכון האנרגיה בוועידה הלאומית לאנרגיה: "ישראל זקוקה לתוכנית לאומית לניצול הגז כמשאב שיביא צמיחה והדבר מחייב החלפת דיסקט. לא רק רגולציה למיסוי גז אלא לאפשר את הקמת התשתיות"

ענת דניאלי 09:5127.02.18
"בראש ובראשונה ברצוני לציין את ההישג של שר האנרגיה, יובל שטייניץ, שהבטיח לעשות הכל להנחת צינור ליבשת אירופה. לא מעט מאיתנו חשבו האם זה ריאלי או חלום. השנה הזו המתווה כבר בדרך והצינור קורם עור וגידים. ההסכם לאחרונה עם מצרים מראה כי חבל שהתעכבנו עם המתווה במשך יותר משנתיים. אנו בדרך להיות מעצמת גז אזורית״, כך אמר יוסי רוזן, יו״ר דירקטוריון מכון האנרגיה, בוועידה הלאומית לאנרגיה של המכון הישראלי לאנרגיה וסביבה.

 

 

"ישראל זקוקה לתוכנית לאומית לניצול הגז כמשאב שיביא צמיחה והדבר מחייב החלפת דיסקט. לא רק רגולציה למיסוי גז אלא לאפשר את הקמת התשתיות. ישנה חשיבות לכך כי כלל המסים בישראל מופנים לדברים אחרים פרט לאנרגיה. הרגולציה ובראשה הרגולציה הסביבתית עוצרת את תהליכי הפיתוח וההשקעות. ראש הממשלה הבטיח לפעול לאיזון הרגולציה והגיע הזמן שהממשלה תפעל כריבון״.

 

"השנה גם הרשויות המקומיות הצטרפו לעליהום נגד התעשייה כי הבינו שזה דבר טוב למערכת הבחירות הקרובה. אך זו תעשייה חשובה לצמיחה עתידית ומקומות עבודה. לא פעם הפוליטיקאים שולחים אותנו להילחם ברגולציה במקום שהם ילחמו בעצמם. אנו צריכים להסתדר עם זה. אנו מקווים שהמדינה תוביל כפי שהובילה את מתווה הגז גם את הנושא הזה של הרגולציה".

 

יוסי רוזן, יו"ר דירקטוריון מכון האנרגיה יוסי רוזן, יו"ר דירקטוריון מכון האנרגיה צילום: עמית שעל

 

עוד ציין רוזן כי "בוועידה לפני שלוש שנים, מנכ״ל רשות החברות הממשלתיות היה בדרך לוועידה, לבשר על הפעלת רפורמה בחברת החשמל ושר אוצר דאז יאיר לפיד הודיע שהרפורמה נגנזת. ציפינו שיכריזו על יישום בפועל של חברת החשמל. וראו כי פלא לא העובדים ולא חברת החשמל עיכבו אותה אלא הממשלה״.

 

בנושא רווחי תחנות הדלק ציין כי "במהלך החודשים האחרונים מתקיימים דיונים על מרווח תחנות הדלק וויכוחים על אגורה פה או שם. זה ויכוח ארכאי כי כל מוצר שהוא לא בפיקוח – מתחילה בו תחרות ומחירו יורד. אדוני שר האנרגיה אנו רוצים לחזק ידייך שאין צורך לפקח על המחירים כי כך הם יעלו״.

 

לסיכום אמר רוזן ״אנחנו לא האויב של המדינה הזו אלא מנוע הצמיחה שלה וראוי שכל אלה שרואים בנו גורם מפריע יבינו את משמעות תעשייה זו. מכון האנרגיה פעל ויפעל בנושא המאבק ברגולציה הלא מידתית תוך שיתוף פעולה ברגולציה בתחומי הסביבה ואחרים״.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x