יפעת אורון: "האם כשהטכנולוגיה תציג מודל אנושי יותר, אנשים יתחתנו עם רובוטים?"

מנכ"לית לאומיטק אמרה ב"כנס כשטכנולוגיה פוגשת אהבה", כי ייתכן שבעתיד נראה זוגות שהופגשו במסגרת מציאת מתאם גנטי, אתגר שהולך ונפרץ מאז פיצוח הגינום האנושי

יואב סטולר 14:2715.02.18
כיצד אוהבים בעולם שבו יש כל כך הרבה לייקים? בשאלה הזו פתחה יפעת אורון, מנכ"לית לאומיטק, את כנס "כנס כשטכנולוגיה פוגשת אהבה" של "כלכליסט" לציון יום האהבה שהתקיים אתמול במתחם האירועים החדש של LABS בעזריאלי שרונה. באירוע תיארה אורון את עולם ההיכרויות והזוגיות מבעד למהפכת הבינה המלאכותית, השתלטות המובייל, ההתמכרות לרשתות החברתיות והמידע האינסופי.

 

 

 

אורון העלתה שאלות לגביי קיומה של אותה אהבה כפי שהיא נתפסת כיום. "האם בעתיד, כשהטכנולוגיה תציג בפנינו מודל אנושי יותר, אנשים יתחתנו עם רובוטים? המחשבה הזו זעזעה אותי תחילה ולכן נמנעתי גם מלראות סרטים בנושא, אבל אולי בנסיבות מסוימות זה ישתנה".

 

 

יפעת אורון, מנכ"לית LeumiTech יפעת אורון, מנכ"לית LeumiTech צילום: עמית שעל

  

מנכ"לית לאומיטק, שאחראית על החדשנות בבנק לאומי, ציינה כי ייתכן שבעתיד נראה זוגות שהופגשו במסגרת מציאת מתאם גנטי, אתגר שהולך ונפרץ מאז פיצוח הגינום האנושי. "וכשכל המידע עלינו כבר קיים, אולי המדינה היא זו שתקח על עצמה את משימת השידוכים – ואולי תהיה זו דווקא פייסבוק שיודעת עלינו עוד יותר מעצמנו שתכנס לתוך תחום ההיכרויות".

  

טכנולוגיה נוספת שהעלתה אורון לגבי עתיד עולם הזוגיות היא דווקא זו שנתפסת לעיתים כבנקאית וממוסדת מיסודותיה – הבלוקצ'יין. לא שהאורחים בחתונה ישלמו בביטקוין, אבל אולי דווקא הכתובה, על פי אורון, תהיה בעצמה שמורה באמצעות אותה הטכנולוגיה.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x