כנס מדדים 2018 גג עמוד

עמוס שפירא לבנט: "אם היית מטפל בחינוך המיוחד כמו במתמטיקה, הוא היה נראה אחרת"

שפירא, לשעבר מנכ"ל אל על וסלקום, וכיום יו"א אלו"ט, פנה לשר החינוך במהלך כנס המדדים של "כלכליסט". בנט השיב: "לא הכרתי את עולם החינוך המיוחד, אבל אנחנו פועלים רבות בתחום"

דרור רייך 14:3823.01.18

"אדוני שר החינוך, אם היית מדבר ופועל בנושא של החינוך המיוחד, באותו הלהט שאתה מדבר על תחום המתמטיקה, על החינוך המיוחד בישראל, הוא לא היה נראה כמו שהוא נראה". כך פנה היום (ג') עמוס שפירא, לשעבר מנכ"ל אל על, סלקום ונשיא אוניברסיטת חיפה וכיום יו"ר אלו"ט(אגודה לאומית לילדים אוטיסטים), לשר החינוך נפתלי בנט.

 

 


 

פנייתו של שפירא לבנט נעשה אחרי ששר החינוך נאם על מדדים להצלחה במערכת החינוך, בכנס המדדים של "כלכליסט" בשיתוף קסם קרנות ו ETF מבית אקסלנס.

 

עוד אמר שפירא לבנט: "אני לא מכיר יעדים בחינוך המיוחד ויש לי יעד בשבילך - לדעת היכן ילמד כל ילד במסגרת הזאת בשנה הקרובה, כדי שמה שקרה בשנה שעברה לא יחזור על עצמו השנה".

 

 

נפתלי בנט שר החינוך היום בכנס נפתלי בנט שר החינוך היום בכנס צילום: אוראל כהן

 

"את עולם החינוך המיוחד לא הכרתי", התוודה בנט בתשובתו לשפירא. "הדור שלנו הסתיר בעלי מגבליות והתבייש בזה, היום אני גאה שבחברה הישראלית כל היחס השתנה ומרגע שהבנתי את זה אני מקדש את זה. עשינו שני דברים, סגרנו גירעון רב שנים של הסעות וסייעות ועשינו שינוי בהגדרה".

 

"החינוך המיוחד הוגדר בצורה רחבה מידי", אמר השר. "וכולם רוצים להיכנס אליו – מהפרעות קשב עד אוטיזם קשה ושיתוק. אפשרנו ליותר מידי תלמידים לא נכונים להיכנס ועכשיו אנחנו מוציאים כדי שמי שבאמת צריך יקבל המון".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x