כנס מדדים 2018 גג עמוד

נפתלי בנט: "לפעמים השלטון גם יכול להתחלף, לי יש אחריות ממלכתית"

שר החינוך אמר בכנס מדדים של "כלכליסט" בשיתוף קסם קרנות ו-ETF מבית אקסלנס, כי המתכון להצלחה הוא לסמן את אנשי המפתח ולקנות את ליבם. ואם לא אז להחליף אותם

דרור רייך 12:3823.01.18

"כולם חרדים בחברה הישראלית – החרדים חושבים שדוחפים אותם לאקדמיה, החילונים חושבים שרוצים להחזיר בתשובה את ילדיהם – הדתיים חרדים מהשינויים בצבא – הימנים חרדים שהשמאל שולט בתקשורת ובבתי המשפט והשמאל חרד שהימין משתלט. כנראה יש גרעין של אמת בכל אחת מהטענות – ויש תחושה אמיתית של חרדה", כך אמר היום (ג') שר החינוך נפתלי בנט בכנס מדדים של "כלכליסט" בשיתוף קסם קרנות ו-ETF מבית אקסלנס. 

 

"לפלג זה קל, לאחות מחדש זה קשה", המשיך בנט. "יש מחלוקות מהותיות בחברה הישראלית, יש כאלה שחושבים שתפיסותיי יביאו לקץ המדינה. בשמאל חושבים שבלי מדינה פלסטינית זה סוף המדינה, בימין חושבים שמדינה פלסטינית זה סוף המדינה. יש כאלה שמתבלבלים בין משילות של הימין ונקמה בשמאל.

 

 


 

"הוויכוחים יהיו בתוך המשפחה כל עוד אנחנו נשארים משפחה. צריך לפתוח בשיח יותר מקשיב ומבין, לא לעמעמם את הוויכוחים, אבל לנסות להבין את הצד השני.

אני זוכר איך הרגשתי בתקופת אוסלו שאמרו 'אלה פרופלורים' עושים רווח. אני זוכר בהתנתקות אמרו שזה נועד ללמד את המתנחלים לקח. יש הבדל בין אצבע בעין למדיניות – ולפעמים השלטון גם יכול להתחלף, לי יש אחריות ממלכתית", אמר בנט.

 

שר החינוך נפתלי בנט בכנס שר החינוך נפתלי בנט בכנס צילום: אוראל כהן

 

שר החינוך אמר כי יפרסם בימים הקרובים "מדדים של משרד החינוך בכל תחום ותחום, צריך להיות מדד בכל, גם ערכים רכים צריכים להיות מדדים כמו אווירה בבית ספר".

 

"אני רוצה לתאר איך חוללנו את המהפכה במתמטיקה – והנה מתכון בעל 6 הנקודות למהפך. במשך עשור דעכנו במספרי בוגרי המתמטיקה ב-5 יחידות, בעוד אוכלוסיית ישראל צמחה. ולא שלא עשו כלום, השקיעו כספים, שעות של לימודים וכלום לא הצליח. כל הקטר של הייטק נסמך על היסודות של המתמטיקה, והקריסה התרחשה בעיקר בפריפריה.

 

"אז זה המתכון, לייצר אווירת דחיפות – למה עכשיו? זה בעיקר פרסום, דימוי שעשינו של טיטניק בדרך לאסון, ואז אתה הופך להיות איש מכירות. הדבר השני, לסמן את אנשי המפתח להצלחה, ולקנות את ליבם. ואם לא אז תחליף אותם.

 

"הדבר השלישי, הגדרת יעד כמות ופרסום גלוי שלו. תוך 4 שנים נכפיל את מספר מסיימי ה-5 יחידות. יעד מדיד ומסגרת זמן. הדבר הרביעי, לרדת לפרטים הקטנים, כמו רס"ר, ואז כולם יבינו שאתה רציני. נקודה חמישית, יצירת שיתופי פעולה רב גונית, כמו שילוב של חברות הייטק שיבואו לבתי ספר. והנקודה השישית והאחרונה - בחודשים הראשונים של השינוי תביאו הצלחות מידיות, אפילו קטנות. עכשיו אחרי 3 שנים, אנחנו מקדימים את היעד בשנה".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x