כנס מדדים 2018 גג עמוד

כנס מדדים

"מתנגד לתופעת ריבוי הקרנות, אנחנו בקסם מתכוונים לצמצם את כמות הקרנות"

אבנר חדד, מנכ"ל קסם קרנות ו-EFT אמר בכנס כלכליסט בשיתוף קסם מבית אקסלנס כי תיקון 28 לחוק השקעות משותפות מביא שלושה דברים ערכיים לשוק ההון - הוזלת דמי ניהול, סטנדרטים של בהירות ושקיפות, וחשיבה ארוכת טווח

רעות שפיגלמן 11:5023.01.18

"אני מתנגד לתופעת ריבוי הקרנות, שבתי השקעות משיקים המון סוגי קרנות. אנחנו בקסם מתכוונים לצמצם אצלנו את כמות הקרנות". כך אמר הבוקר (ג') אבנר חדד מנכ"ל קסם קרנות ו-EFT בכנס המדדים של כלכליסט בשיתוף קסם קרנות ו-ETF מבית אקסלנס.

 

 

"אני רוצה להתייחס לדברי ההספד שנשמעים על מדד ת"א 35. ת"א 35 הוא טוב יותר מרוב המדדים בעולם. אני לא יודע מה יקרה בחודשים הקרובים, אבל אני מציע פשוט להקשיב לשוק. הבעיה שנוצרה במדד זה, שנובעת מתשואת חסר, הקרינה גם על יתר המדדים. לדעתי יש להסתכל על המדדים לטווח הארוך ולא לטווח הקצר כפי שנהוג.

 

אבנר חדד אבנר חדד צילום: אוראל כהן

 

"למשל, מדד ה-S&P 500 עלה ב-101% בחמש שנים", הוסיף חדד. "יש להסתכל על הדברים בצורה הרבה יותר רחבה, זה עיוות להסתכל רק בטווח הקצר. בנוסף, יש להסתכל על כל המדדים בעולם ולא רק על מדד אחד".

 

חדד התייחס לתיקון 28 לחוק השקעות משותפות בנאמנות העוסק באיחוד חברות ניהול תעודות הסל וקרנות הנאמנות, ואמר בהקשר זה כי: "הדבר המשמעותי שקורה עכשיו זה תיקון 28 שייכנס לתוקף ב-1 ביוני השנה, וזה זמן לסכם את המחצית הראשונה של עולם המדדים.

 

"לדעתי רפורמת המדדים מביאה עמה שלושה דברים ערכיים לשוק ההון: ראשית הוזלת דמי ניהול, שנית סטנדרטים של בהירות ושקיפות בכל מכשיר פיננסי ושלישית חשיבה ומדידה ארוכת טווח. הדברים נכונים במדדים ביעדים ממשלתיים כמו גם ביעדים של חברות וארגונים.

 

חדד סיכם דבריו ואמר כי: "המוצר החדש זו קרן הסל שמספקת הגנה על פער עקיבה. למעשה משלבים כאן את ההתחייבות לעקיבה אחרי המדד בשילוב המודל המשפטי של קרן נאמנות. כתוצאה מכך, ייפתח שוק של כ-90 מיליארד שקל בפני אותן חברות שמנהלות תעודות סל. ככל שהגוף יהיה מקצועי יותר והעקיבה שלו תהיה טובה יותר, כך הוא יקבל יותר נכסים ויותר כסף. גם בעולם רואים שיש פער גדול בין הגוף הגדול לבין אלו שבאים אחריו".

 

חדד התייחס גם לסערת המטבעות הדיגיטליים ואמר כי "מחזור המסחר היומי בחוזי הביטקוין הגיע לכ-20 מיליארד דולר, היקף משמעותי מאוד. בשבועות הקרובים יאפשרו לבצע שורט על חוזי הבטיקוין, ואז נראה את מחיר השוק האמיתי. באותה נקודת זמן כל דעה של כל אחד מאיתנו תהיה לא רלוונטית, כי יש שוק".

 

דבריו של חדד נאמרו בהקשר של התנודות החדות שנרשמות במטבע, שהגיע לשיא של 20 אלף דולר בחודש שעבר ולאחר מכן תוך כמה ימים מחק עשרות אחוזים מערכו.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x