כנס מדדים 2018 גג עמוד

חנה הולנדר מעריכה: "שנת 2018 בשוק ההון תהיה מצוינת"

מנכ"לית בית ההשקעות אקסלנס אמרה בכנס מדדים 2018 של "כלכליסט", כי" ככל שחברות ישראליות וזרות יכנסו לבורסה, תהיה לנו בורסה יותר חזקה ונזילה והמדדים יהיו יותר חזקים"

רעות שפיגלמן 09:4723.01.18

"שנת 2017 היתה ללא ספק שנה טובה מאוד בשוק ההון ואני שמחה לבשר שהתחזיות שלנו ל-2018 מצוינות", כך פתחה את דבריה חנה הולנדר מנכ"לית בית ההשקעות אקסלנס בכנס מדדים 2018 של "כלכליסט" בשיתוף קסם ו-ETF מבית אקסלנס.

  

לדברי הולנדר, "סקר מנהלי הרכש ותעשייה מאותת על התחלה של שנה חזקה והמשך עלייה. תחזיות קרן המטבע הן מאוד חיוביות גם לגבי ישראל ואירופה וגם לגבי ארה"ב. רואים שבסה"כ הצפי לצמיחה חזקה".

 

 


 

חנה הולנדר, מנכ"לית  אקסלנס חנה הולנדר, מנכ"לית אקסלנס צילום: אוראל כהן

 

"נקודה חשובה היא המדדים בארץ", המשיכה הולנדר. "בסופו של דבר הם מבוססים על נכס הבסיס שלהם – מניות ואג"ח שנסחרים בבורסה. לצורך צמיחה של שוק המדדים ושוק ה-ETF וכדי להיות דומים למה שקורה בעולם, אנחנו צריכים קודם כל בורסה חדשה. מספר החברות בבורסה עומד על 458 ובסה"כ מ-2008 יש ירדה של 200 חברות בבורסה, כאשר ב-2017, בפעם הראשונה שיש מספר חיובי נטו של כניסת חברות.

 

"לדעתי הצעדים שנקט מנכ"ל הבורסה איתי בן זאב הם צעדים מבורכים. נכון לעודד בכל צורה שהיא כניסה של חברות חדשות, הנגשת מוצרים פיננסים, כמו למשל חוק האיגוח באמצעות כלים להסחרת מכשירים פיננסיים. מתוך הכסף של המוסדיים שהם מנהלים, כ- 1.6 טריליון שקל, כ-30% נמצא במוצרים או שאינם סחירים או נכסים בחו"ל. תמיד נשקיע בחו"ל בסופו של דבר, אבל ככל שהבורסה תקבל יותר חברות – ישראליות וזרות - בסופו של דבר תהיה לנו בורסה יותר חזקה ונזילה והמדדים יהיו יותר חזקים".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x