ועידת תחזיות חדש גג עמוד

ועידת התחזיות

מנכ"ל נספרסו ישראל: "אנחנו יודעים שקיימוּת ואיכות נכנסות לתוך הקפסולה"

משה מרי סיפר בוועידת תחזיות 2018 של "כלכליסט", כי לחברה "יש את מערך המיחזור המתקדם בארץ, אנחנו היחידים שאוספים את הקפסולות מלקוחות בעזרת שקית מתכלה"

הגר רבט 15:3025.12.17

"כשאנחנו מסתכלים על העולם שמשתנה בקצב כל כך מהיר, ארגונים שהיו מאוד יציבים פתאום קורסים, מקצועות שחשבנו שיישארו לנצח כבר לא קיימים. אם מסתכלים על בחירת טראמפ, אז היחידים שהצליחו לחזות אותה הם 'משפחת סימפסון'. כך אמר משה מרי, מנכ"ל נספרסו ישראל, בוועידת תחזיות 2018 של "כלכליסט" בשיתוף בנק הפועלים ופסגות.

 

 

 

"איך אנחנו כעסק יכולים להתמודד עם השינויים התכופים הללו? בנספרסו אנחנו מדברים על יצירת גישה שמאפשרת לנו גמישות ועוזרת להכיל את השנויים בעולם החדש", אמר מרי.

 

"כשאנחנו מדברים על קיימות ונושא של סביבה וחברה, בדרך כלל מסתכלים על פעילות עסקית ועל פעילות חברתית", אמר מרי. "בנספרסו בחרנו לעשות את זה קצת אחרת ולהסתכל על שתי הזוויות האלה כמשהו אחד, חיברנו אותן ביחד והבנו שהפעולות משלימות. הפכנו את הקיימות להיות בליבת העסקים שלנו. רצינו להסתכל קצת מעבר ולהבין על מי אנחנו משפיעים, איפה הסביבה שמגדלת קפה ומה קורה לקהילה שם".

 משה מרי, מנכ"ל נספרסו ישראל משה מרי, מנכ"ל נספרסו ישראל צילום: עמית שעל

 

מרי הציג סרטון קצר על תוכנית טריפל A שהחברה הקימה ב-2003 יחד עם ברית יערות הגשם. "אנחנו מסתכלים על החקלאי שהופך להיות שותף שלנו ומבינים שככל שרמת החיים של החקלאי גבוהה יותר כך איכות הקפה טובה יותר. היום 80% מהקפה שלנו מגיע מהתוכנית הזו ושמנו יעד שעד 2020 זה יהיה 100%. אנחנו יודעים שקיימות ואיכות נכנסות לתוך הקפסולה", הדגיש.

 

"לפני 4 שנים חשבנו איך אנחנו מכניסים את התוכנית הזו לישראל. הסתכלנו וראינו שאין רגולציה ושאנחנו לא חייבים לדאוג למחזור הקפסולות, אבל מתוך הגישה שלנו רצינו לעשות זאת. היום יש לנו את מערך המיחזור המתקדם בארץ, אנחנו החברה היחידה שאוספת את הקפסולה מלקוחות בעזרת שקית מתכלה שאנחנו מספקים להם. לוקחים את הקפסולה למפעל שהקמנו עם אמניר ושם האלומיניום מופרד מהקפה.

 

"אבל רצינו לעשות אפילו יותר מזה וכך התחלנו שיתוף פעולה עם יקב הרי גליל שבדקו ואמרו לנו שמוצרי הלוואי של הקפה מתאימים מאוד לדישון היקבים שלהם. לכאורה מודל כזה אמור להרחיק אותנו מליבת העסקים, אבל בנספרסו זה יצר מודל שהוא מחובר. אנחנו מתכוונים להרחיב את תוכנית המיחזור שלנו בישראל גם למוסדות כמו בתי מלון ומסעדות".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x