ועידת תחזיות חדש גג עמוד

ועידת התחזיות

השחקן ליאור רז מ"פאודה": "בביקורת הדרכונים במיאמי שאלה אותי השוטרת: מתי העונה הבאה"?

בראיון בוועידת תחזיות 2018 של "כלכליסט" סיפר התסריטאי והשחקן של הסדרה, כי "חשבתי 'מי יראה סדרה בערבית ועברית עם תרגום'. אבל בדיעבד אני מבין שזו אחת הסדרות הנצפות בעולם"

אביב גוטר 14:4725.12.17

"חשבנו שבארץ אף אחד לא יראה את פאודה. רק ההורים שלנו, ודי היינו בשוק שבארץ נורא אהבו אותה", מודה ליאור רז, שחקן ותסריטאי של הסדרה פאודה בשיחה אחד על אחת עם כתבת "כלכליסט" דיאנה בחור-ניר בוועידת תחזיות 2018 של "כלכליסט" בשיתוף בנק הפועלים ופסגות.

 

"פחדנו שהצד הימני לא יאהב, כי אנחנו עושים הומניזציה ופחדנו שהצד השמאלי יכעס כי אנחנו עושים דברים לא בהכרח מוסריים, אבל מסתבר שכל אחד מתחבר לנרטיב שמעניין אותו", אמר רז.

 

 

 

את הסדרה כתב רז יחד עם אבי יששכרוף, שהפכה מלהיט מקומי ששודר ב-yes, ללהיט היסטרי והעונות השנייה והשלישית של הסדרה נמכרו לענקית התוכן נטפליקס.

 

"די התבאסתי בהתחלה שנטפליקס קנו אותנו. רציתי שיעשו רימייק כמו הומלנד", אמר רז. "חשבתי לעצמי 'מי יראה סדרה בערבית ועברית עם תרגום'. אבל בדיעבד אני מבין שזו אחת הסדרות הנצפות בעולם. אנחנו רואים את ההצלחה שלה גם שה"ניו יורקר" עשה עלינו כתבה של 7 עמודים ויש דיבור גדול מאוד גם בארה"ב ובכל העולם".

 

ליאור רז עם דיאנה בחור-ניר בוועידה ליאור רז עם דיאנה בחור-ניר בוועידה צילום: עמית שעל

 

ה"ניו יורק טיימס" דירג את הסדרה מבין 10 הסדרות הטובות של נטפליקס ב-2017. "בעולם", מתקן רז, "לא רק בנטפליקס".

 

הסדרה נמכרה תחת הגג של יס לנטפליקס, ויש לה רוב הזכויות, אבל זה האקזיט הקטן – אתה ואבי למעשה מהווים את האקזיט הגדול – אתם כותבים 2 סדרות חדשות עבורם.

"את קוראת לזה אקזיט אבל אני לא מוביליאיי, כיוצר ישראלי עשינו מכירה נחמדה לנטפליקס לעונה השנייה והשלישית אבל את צודקת, זה לא הסיפור. קיבלנו חוזה לשנתיים לנטפליקס, אבי ואני, בלי תיווכים של yes, וזה אנחנו מולם לכתיבת 2 סדרות אמריקאיות חדשות".

 

נטפליקס חושפת את נתוני הצפייה בפניכם? אתם יודעים איפה הסדרה רואים יותר ואיפה פחות? האם כבשתם את השוק הסיני? האמריקאי? לפני שעלינו סיפרת לי שבקנדה אתה מסתובב עם שומרי ראש.

 

"לפעמים. אחד מהעקרונות של נטפליקס זה שהם לא מגלים את נתוני הצפייה, בשונה מ-VOD ישראלי, אבל הם גם לא משלמים תמלוגים. אנחנו יודעים לפי הרשתות החברתיות, לפי גוגל טרנדס, יחסי הציבור שלנו והעיתונות בעולם איפה חזק, כמה חזק. אני מקבל מיילים מכוויית ועד ארגנטינה וזה נצפה בכל העולם".

 

יש מצב שהחמאס העלה לינק לסדרה?

"זה סיפור מצחיק האמת. שהסדרה עלתה הם הוציאו באתר הרשמי שלהם למה לא לצפות בפאודה, כי זו סדרה ציונית ושאנחנו לא מצליחים לפגוע בחמאס בשטח אלא רק בטלוויזיה ובסוף שמו לינק לפרק הראשון".

 

הסדרה גם גורמת לאנשים להרגיש לא בנוח לפעמים ממה שהם רואים.

"הנרטיב של הסדרה הוא ציוני, והנרטיב הוא שלנו, ישראלי. כדי לעשות את הסדרה מעניינת 'נתנו' לרעים משפחה, אהבה ושנאה, כך שאפשר להתחבר גם אליהם בצורה כלשהי. קיבלתי מייל ממישהי שסיפרה שהיא חונכה שחיילים ישראליים הם נאצים, אבל אחרי שצפתה הרגישה חמלה לחיילים. מנגד בחורה ימנית מבית שמש אמרה לי בדיוק ההפך על הצד הפלסטיני. זה עושה לך לא נעים לצפות בזה אבל אפשר לראות את גם הצד השני.

 

"לא ידעתי כמה פאודה גדולה בעולם עד שהגעתי למיאמי. אנחנו, כישראלים, מגיעים לביקורת דרכונים תמיד חוששים, וישבה שם בחורה אפרו-אמריקאית שהסתכלה עליי במבט חשדן, ואני ישר 'התגלחתי, לא התגלחתי', והיא אומרת לי You! Come here', אני מתקרב אליה והלב שלי דופק. ואז היא שואלת אותי – 'מתי העונה השנייה של פאודה?' וקראה לכל המאבטחים להצטלם איתי,.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x