ועידת תחזיות חדש גג עמוד

תחזיות 2018

גדעון סער: הסכנה היחידה לשלטון הליכוד - לא לפיד או גבאי אלא הפגיעה בממלכתיות

שר הפנים לשעבר אמר כי "ז'בוטינסקי העריך מראש שייקחו שנים רבות לחנך ולסגל את האדם לאחדות ונראה שכולנו עדיין רחוקים מכך". עוד טען כי אצל גבאי ולפיד "לא ניתן לזהות אפילו יומרה לאלטרנטיבה מדינית וביטחונית"

אביב גוטר 12:2825.12.17

 


 

"אלה ימים שבהם נראה שאנחנו שוברים שיאים בספורט הלאומי שלנו, מה זה, הספורט הלאומי שלנו? להכות על החזה של הזולת. אצלנו היריב הפוליטי הוא הרוע המזוקק והצד שלנו הוא בסדר. זה זמן טוב לחזור ולשנן שיריבים פוליטיים אינם אויבים. הם אחים, גם אם הם טועים. האחדות בתוכנו היא ערך חשוב אבל גם מרכיב בעוצמה הלאומית שלנו. בלעדיה לא נצליח להתמודד עם מכלול האויבים האמיתיים שלפנינו. אני מאמין שישראל זקוקה לפוליטיקה של פיוס", כך אמר היום (ב') שר הפנים לשעבר גדעון סער בוועידת התחזיות של כלכליסט.

 

"הליכוד הוא ביתי הפוליטי והדרך שבה אני מאמין היא הדרך שהתוו זאב ז'בוטינסקי ומנחם בגין, עליהם השלום. ז'בוטינסקי העריך מראש שייקחו שנים רבות לחנך ולסגל את האדם לאחדות ונראה שכולנו עדיין רחוקים מכך".

בהמשך התייחס סער לגיליוטינה שהוצגה בהפגנת השמאל במוצאי שבת: "גבירותיי ורבותיי, הגיליוטינה שנישאה בהפגנה במוצ"ש מזעזעת ביותר ממובן אחד. מלכתחילה ההפגנות מול בית היועמ"ש, חוסר האמון במוסדות אכיפת החוק והרצון לראות תוצאה אפשרית אחת להחלפת השלטון מקוממת, וכל תוצאה אחרת נשמעת כטיוח או מריחה".

 

"לפי אותה גישה גם אם הסמכות להכריע שיש מספיק ראיות לאישום נתונה בידי היועמ"ש, האם יש להדיח ראש ממשלה על סמך המלצות המשטרה? האם רצוי לתת עוצמה כזאת לעמדת רשות חוקרת שאינה בעלת סמכות הכרעה? באיזון הקיים כל אחד צריך לענות על השאלה ברמה העקרונית במנותק מההשקפה הפוליטית שלו".

 

"אבל לגיליוטינה של הכיכרות אין עדיפות להליך מסודר והיא מעדיפה ביצוע מיידי. עלינו להוקיע גיליוטינה בחוצות העיר, תפיסה שרחוקה משלטון החוק שבמה מה שקובע הוא ראיות, ולא כיכרות".

 

בדרך כלל מבקשת האופוזיציה את אמון העם על סמך מדיניות חלופית. אני מכבד את לפיד וגבאי שבחרו ללכת לחיים הציבוריים וויתרו על חיים נוחים יותר. אבל בימים אלה לא ניתן לזהות אפילו יומרה לאלטרנטיבה מדינית וביטחונית. מה המענה למכלול איומים איראן, סוריה, הפלסטינים, מאבק על עתידה של ירושלים – איפה החלופה? 'יש עתיד' והעבודה לא מנסות להציג חלופה אפילו למראית עין".

 

גדעון סער בוועידת התחזיות של כלכליסט גדעון סער בוועידת התחזיות של כלכליסט צילום: עמית שעל

 

"מהי החלופה המדינית, הבטחונית והכלכלית שהם מציגים? לדעתי זו תעלומה. לדעתי הם מודעים שרוב הציבור מרוצה ממדיניות הממשלה. ההצהרה של טראמפ להעביר שגרירות ארה"ב לירושלים מסיימת תקופה של התנכרות גורפת של הקהילה העולמית לזכויות הבסיסיות שלנו. נכון שזו הייתה הבטחת בחירות של הנשיא לבוחריו, אבל היו הבטחות של נשיאים אחרים".

 

אמש התבשרנו שנשיא גואטמלה החליט להעביר אף הוא את השגרירות לירושלים ואני מאמין ומקווה שנשמע בקרוב על מדינות נוספות להעביר את השגרירות לירושלים. תנועת החירות והליכוד הובילו את המאבק על ירושלים והנחישות לבנות בכל חלקיה. יריביו הפוליטיים של הליכוד מוכנים גם היום למסור חלקים מירושלים, ורוב הציבור מקבל את הדרך של הליכוד כדרך הנכונה לשמור על האינטרסים של ישראל".

 

"וזו הסיבה מדוע לפיד וגבאי מטשטשים את עמדותיהם בעניין הזה. אני משוכנע שהציבור מעדיף את המחנה הלאומי כי דרכו היא הדרך הנכונה לעוצמה ביטחונית, מדינית וכלכלית של מדינת ישראל".

 

לבסוף אמר סער כי הסכנה לשלטון הליכוד ודרכו אינה לפיד או גבאי: "הסכנה היחידה לשלטון הליכוד היא רק אם נסטה מהדרך הממלכתית שהיא דרכה של התנועה. הליכוד היא הזרם המרכזי של העם, תנועה שורשית ומפוארת שמייצגת את כל עדותיה ומגזריה. אם נדע לשמור על הדרך הזאת בימים לא פשוטים, העם ידע לתת בנו אמון".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x