ועידת הנגב

מנכ"ל הייפרלופוואן ישראל: "המהפכה שלנו תאפשר להגיע מת"א לבאר שבע ב-10 דקות"

הייפרלופ וואן מנסה לממש את חזון הרכבת האולטרה מהירה של היזם אילון מאסק; ערן טל בוועידת הנגב של "כלכליסט": "אנו מקווים להיכנס לפיילוט בישראל בתקופה הקרובה"

ענת דניאלי 13:0313.12.17

״אנו מייצרים מהפכה בישראל עם הייפרלופ שיאפשר להגיע בתוך 10 דקות מתל אביב לבאר שבע", כך אמר היום (ד') ערן טל, מנכ"ל הייפרלופוואן ישראל (Hyperloop IL), בוועידת הנגב והדרום של "כלכליסט", בנק לאומי ופסגות.

 

חברת הייפרלופ וואן ( Hyperloop One)  מנסה להפוך את חזון הרכבת האולטרה מהירה של היזם אילון מאסק למציאות.

 

"הייפרלופ יהיה האמצעי התחבורתי החמישי, אחרי המצאת הספינה הרכבת, הרכב והמטוס. הרעיון שההייפרלופ ינוע במהירות מטוס אבל במחיר של כרטיס אוטובוס. ההיפרלופ יוצא שאתה מוכן לצאת לדרך ולוקח את הנוסע ליעד ללא כל תחנות. זאת במקביל להיותו גם ידידותי לסביבה ולמשתמש״, אמר טל.

 


 

״העיקרון הוא הורדת לחץ האוויר באמצעות צינור שיכול להיות בקרקע או על עמודים. כשמורידים את לחץ האוויר ניתן להאיץ קפסולות תחבורה״, הסביר טל.

 

״הייפרלופ הגיעה לישראל בעקבות הגשת הצעה מצידנו לחברה הגלובלית Hyperloop One Global Challenge - הם העלו קול קורא לכל העולם, על מנת למצוא את המקומות המעניינים ביותר לעשות בהם נתיבי הייפרלופ ראשונים. ניגשו 2,600 צוותים מכל העולם. בינואר עלינו לחצי הגמר 35 נציגים - ואנחנו הצוות היחידי מהמזרח התיכון. בספטמבר התקדמו 11 צוותים לגמר, אנחנו אחד מהם ואנו אופטימים להיכנס לפיילוט בישראל בתקופה הקרובה.

 

ערן טל מנכ"ל  Hyperloop IL ערן טל מנכ"ל Hyperloop IL צילום: עמית שעל

 

"ישנה פתיחות מחשבתית במשרד התחבורה והם מאמינים בפרויקט כעת אנחנו עובדים עם משרד התחבורה על מנת לקדם פיילוט בישראל שיביא עימו גם מרכז פיתוח משמעותי. כלל השחקנים במדינה וגופי התכנון וגם השלטון המקומי מעוניינים בכך״, אמר טל.

 

"החזון של הייפרלופ בישראל הוא חיבור מטרופולינם כך שנוכל לנסוע מת"א לבאר שבע ב-10 דקות בלבד או מת״א לאילת ב-20 דקות כך גם יוכל להתבצע חיבור בין נמלי הים התיכון למסילה הדרומית לצורך ייעול מעבר הסחורות", סיכם מנכ"ל הייפרלופוואן ישראל״.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x