שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
ועידת Mind the data גג עמוד

רובו-ברוקר: כיצד תשולב בינה מלאכותית בבורסה?

פרופ' רונן פלדמן מחברת Amenity Analytics ויובל בהרב מקרן State of Mind Ventures דנו בוועידת Mind the Data של "כלכליסט" באתגרי השילוב של בינה מלאכותית בעולם הסחר הבורסאי

יואב סטולר 15:4527.11.17

פרופ' רונן פלדמן, מייסד שותף בחברת Amenity Analytics ויובל בהרב, שותף ומייסד בקרן State of Mind Ventures, דנו בכנס Mind the Data 2017 של "כלכליסט" בשילוב מערכות בינה מלאכותית בעולם שוק ההון ובאתגר הטמון בתחום הקריאה הממוחשבת.

 

 

ברהב, יוצא קרן סקויה, הסביר את מורכבות ההליך אליו נדרשת הבינה המלאכותית. "היכולת לקרוא טקסט היא אחד מהתחומים שמעסיקים את עולם הטכנולוגיה מזה שנים. זו משימה כלל לא קלה, שכן המחשב צריך לדעת להבין את מה שהוא קורא ולא רק בתהליך של פשוטו כמשמעו, כשמהירות היא משתנה חשוב מאוד", אמר.

 

מימין: יובל בהרב, רונן פלדמן מימין: יובל בהרב, רונן פלדמן צילום: אוראל כהן

 

 

פרופ' פלדמן, שעומד בראש אמניטי שגייסה לאחרונה 7.6 מיליון דולר, הסביר כיצד מסוגלת המערכת של החברה לעמוד באתגר: "הטכנולוגיה שלנו יודעת לגשת לכמויות של טקסט, לקרוא ולנתח אותו - בין אם מדובר בתחזיות מומחים, פרשנויות, דיווחים חדשותיים, דו"חות ועוד. התוכנה כורה מידע מהטקסט ויודעת להפוך אותו למסודר ומובנה; היא לקחת את ערימות הטקסט הבלתי מאופיין וממירה אותו למטריצה מסודרת ומנומקת, שמייעצת למשקיע ולמנהל התיק או הקרן כיצד לפעול".

 

"השילוב בין בינה מלאכותית וכסף קרה נורא מהר", אמר בהרב. "בגלל הרצון להרוויח והפוטנציאל, כל מי שהיה לו כסף ניסה לייצר ערך כלכלי אמיתי בעזרת טכנולוגיה שבאותה תקופה היו דרושים לה שנים של פיתוח, מערכות מחשב עצומות וכסף רב. עם זאת, עד שאלו הצליחו לייצר מודלים לרעיונות שכאלו באו חברות הטכנולוגיה הגדולות והנגישו את הבינה המלאכותית לכולם".

 

בהרב טען שהשימוש בבינה מלאכותית לצורך סחר בורסאי הינו בעייתי ומצריך התאמות מיוחדות. "הסתכלו מה קרה בשוק הרכב שנפתח לכולם - כל המכוניות הם בבסיסן אותו דבר, אלמנט שלא יכול ואסור שיקרה בתחום הפיננסי. לכן חייבים לשמור על הייחודיות של ההתנהלות במסחר". לראיית בהרב, אין בשלב זה כוונה שהפיתוח של אמניטי אנליטיקס יחליף את מנהלי ההשקעות האנושיים, הנחה איתה הסכים גם פרופ' פלדמן.

 

 

"החברות ירצו לקבל דיווחים על כל דבר חריג והתרעות מתחזיות בעייתיות. מלקוחות שלנו ראינו שהעלנו את הביצועים שלהם ביותר מ-43% מהסינגל שלהם", אמר האחרון וסיפר על שיתוף פעולה חשוב עליו שוקדים בחברה בימים אלו עם חברות כרטיסי אשראי בארה"ב. "באמצעות שיתוף פעולה עם חברות כרטיסי האשראי נוכל לקבל מידע לפני פרסום הדו"חות מה צפוי להיות הגידול בהכנסות לדוגמה של אמזון. מידע שנותן לסוחר נקודת פתיחה טובה בהרבה ביחס למתחרים. מה שמתאפשר בעזרת קריאה ממוחשבת של פירוט חיובי הלקוחות".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x