ועידת Mind the data גג עמוד

אפי כהן ממייסדי Datorama: "עולם השיווק והפרסום ענק, אך הזניחו אותו בעידן הביג דאטה"

כהן אמר בוועידת Mind the Data 2017 של "כלכליסט", כי אם ב-2011 היו 150 פתרונות, כיום יש 5,000. לדבריו, הדרך שלי לפתור את הבעיה היא קודם כל לחבר את המידע ולאסוף אותו באמצעות מערכות - לנקות ולטייב את המידע ולנתח אותו

תומר הדר 13:0827.11.17

“עולם התוכן שלי הוא עולם השיווק ועולם הפרסום, אני ממוקד בהווה ובבעיות האמיתיות שקיימות כיום. יש אתגרים בהווה, ואלה אתגרים שניתן לפתור באמצעות טכנולוגיה" כך אמר אפי כהן, אחד ממייסדי Datorama בוועידת Mind the Data 2017 של "כלכליסט" בשיתוף בנק לאומי.

 

 

 

"חברת Datorama מונה כ-300 עובדים המשרתים מאות לקוחות, למשל IBM", אמר כהן. "עולם השיווק והפרסום הוא ענק, אך הזניחו אותו. כיום לכל מחלקה בארגון יש דרך לנהל את היום-יום שלו, אך מחלקת השיווק נטולת מערכת ברורה לפתרונות שלמים. הבעיה החמירה בעשור האחרון כי מחלקות השיווק בחברות רק גדלו - הלך אליהן כסף וכוח אדם - אך יש בעיה בניהול היום-יומי. עולם השיווק מייצר אתגרים שיש להם פתרונות בפועל. אינטליגנציה מלאכותית בהחלט באה לידי ביטוי".

 אפי כהן, ממייסדי Datorama אפי כהן, ממייסדי Datorama צילום: אוראל כהן

 

 

"האתגר הראשון הוא שמשווקים נאלצים לעבוד עם מספר אדיר של ספקים ולקוחות", ציין כהן. "אני רוצה שלקוחות כמובן ירכשו את המוצר, לאחר מכן אני רוצה גם לשמור

על הלקוח, להגדיל את ההשקעה במוצר, ואני גם רוצה שהלקוח יהיה אחד שממליץ על המותג שלי.

 

 

 

"הבעיה היא שכדי לעשות זאת, יש לנו בדרך מספר אדיר של מערכות - בין אם זה פרסום ובין אם זה שיווק - ודרך לנתח מידע של אותם לקוחות שמבצעים אינטראקציה עם מערכות. האתגר הראשון הוא שאותן חברות לא מתקשרות ביניהן, השוק עדיין אינו בשל ולכן אין סטנדרט לתקשורת. "עבור מפרסם או משווק, הגישה למידע היא הבעיה.

 

"האתגר השני - חוסר התקשורת אינו צפוי להיעלם. מחקרים מראים שב-2011 היו 150 פתרונות, כיום יש 5,000. הדרך שלי לפתור את הבעיה היא קודם כל לחבר את המידע ולאסוף אותו באמצעות מערכות - לנקות ולטייב את המידע ולנתח אותו. אחרי זה יש לנתח את הטנולוגיות כדי להגדיר מדדי מטרה כמשווקים ואז לתת למערכות לפעול. הדוגמה הכי טובה מצויה בעולם החיפוש - גוגל מוצא מה שאנו מחפשים ונותן לנו תוצאה שבאמת רלוונטית". 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x