שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
ועידת Mind the data גג עמוד

MIND THE DATA

מחר - ועידת הביג דאטה הגדולה: מי 10 הסטארטאפים שהעפילו לגמר?

עשרת הסטארט־אפים שעלו לשלב הגמר של תחרות MIND the DATA של כלכליסט ומיקרוסופט יתחרו ביניהם מחר על מיזמים בתחום הביג דאטה, מסיוע לחדרי טיפול נמרץ ועד לניתוח מדויק של מפת האיומים הניצבים בפני מדינות וארגונים. הזוכים במקום הראשון יטוסו למטה מיקרוסופט בסיאטל וייפגשו עם בכירי החברה בארצות הברית. הזוכים במקום השני ייהנו מליווי מקצועי בהמשך הדרך העסקית

יואב סטולר 10:2626.11.17

לפרטים והרשמה לוועידה - לחצו כאן  

 

MathodiX | שיעור פרטי

מסלול מותאם ואישי ללימודי מתמטיקה

שנת הקמה: 2016 // גיוסים: 120 אלף דולר

 

האפליקציה שפיתחה MathodiX ממפה ומנתחת את יכולות התלמידים במתמטיקה. הפלטפורמה שבה התלמידים מתרגלים בעיות ומשוואות מבוססת על אלגוריתמים מתקדמים של בינה מלאכותית ותוכנה לומדת.

 

האפליקציה מלווה את התלמיד בפתרון התרגיל ומנתחת איתו את התשובה והדרך שלב אחר שלב, וכך מתאימה לו את רמת התרגול האופטימלית עבורו ובונה לו מסלול אישי שאמור להוביל אותו להצלחה דווקא במקצוע שמטיל אימה על תלמידים כה רבים. 

 

גם המורים נהנים מתוצרי המערכת, שיודעת לנתח כמה תלמידים בכיתה טעו בכל שלב בתרגיל, ומאפשרת לצוות ההוראה לדעת מה לא הובן כראוי ועל מה ניתן לדלג.

החברה, שביצעה את המחקר בשיתוף חוקרים ממכון ויצמן, תשיק בקרוב אליפות ארצית למתמטיקה בשיתוף משרד החינוך. במסגרת האירוע תבצע המערכת אבחון לרמת המתמטיקה, מרזולוציה ארצית ועד לרזולוציה אישית. מייסדי החברה ומפתחי הפלטורמה הם דן גורארי ואופיר קורקוס.

 

 

 

 

ORCA Dental AI | ניסיון רפואי

התוכנה שדואגת לבריאות השן

שנת הקמה: 2015 // גיוסים: 250 אלף דולר

 

ORCA Dental AI פיתחה אלגוריתם לאבחון מחלות שיניים באמצעות מערכת המבוססת על בינה מלאכותית ועל תוכנה הלומדת את בריאות השיניים. המיזם מתאים לחולה טיפול שיניים מיידי בזכות זיהוי ואבחון מהימנים. כמו כן הוא מפחית את ההוצאה הכספית של הטיפול, שעלולה להגיע לעשרות אלפי שקלים.

התוכנה מסייעת לנתח ממצאים רדיולוגיים, תיקי מטופלים ודפוסי טיפול ומספקת הצעות טיפול המבוססות על ניסיון של שנים שהיא צברה בתוך זמן קצר בזכות ניתוח של ביג דאטה. היא מספקת נקודת מבט אובייקטיבית וחדה המקנה סט של כלים עבור רופא השיניים לטיפול וטיפוח בריאות חלל הפה. המייסדים הם דני אברהם, שלומי אביגדור, שחר עומרי, ארז למפרט.

 

 

 

 

NeuroApplied | מדידת כוחו של מותג

קוראים את המחשבות של הלקוחות

שנת הקמה: 2016 // גיוסים: 650 אלף דולר

 

הטכנולוגיה שפיתחה NeuroApplied מסייעת למנהלי מותגים ומנהלי חקר שוק להבין ולכמת את מחשבות לקוחותיהם. התוכנה מודדת במדויק את תפיסת המותג על ידי הלקוח, ואף יודעת לכמת את אפקטיביות הקמפיין הפרסומי. בשונה משיטות חקר שוק מסורתיות, הטכנולוגיה מצליחה לגשת באופן אובייקטיבי לחלוטין למחשבות הלא מודעות של הלקוחות באמצעות התנהגותם והתנהלותם.

 

הפטלפורמה האינטרנטית שפיתחה החברה מתכוונת לספק הובלה במירוץ אחר ההבנה מה מתחולל במוחם של הלקוחות, בין היתר בעזרת שילוב התחומים של מדעי המוח והפסיכו־מתמטיקה יחד עם מערכות לומדות ובינה מלאכותית. המייסדים הם אינה שניידרמן, אלחנן מאירוביץ' וליאור מויאל.

 

 

 

 

Nutrino Health | ניתוח הרגלי תזונה

אני יודעת מה באמת אכלת היום בצהריים

שנת הקמה: 2011 // גיוסים: 10 מיליון דולר

 

הפלטפורמה שפיתחה Nutrino Health אוספת ומנתחת את המידע על הרגלי התזונה של המשתמשים באמצעות תוכנה לומדת. באמצעות אגירת הנתונים המכילים את כל מה שאכל המשתמש ולצד זה את המדדים הפיזיולוגיים שלו, שבראשם רמת הסוכר, הפלטפורמה מספקת תובנות המותאמות אישית למטופל ומספקות לו מה שניתן לכנות Food Print - “טביעת מזון”.

 

הסיווג האישי של תזונת הלקוח מאפשר בחירה טובה יותר של תפריטים וטיפול במקרה של מחלות כמו סוכרת. כמו כן למידע ולניתוחו כמאגר עצום הכולל מיליוני משתמשים ערך מהותי בהבנה של בריאות הציבור ודפוסי האכילה שלהם. המייסדים הם ירון חדד ויונתן ליפניק.

 

 

 

 

Binah.ai | פתרונות ביג דאטה למנהלים

מזרזים הסקת מסקנות בתאגידים

שנת הקמה: 2016 // גיוסים: 1.5 מיליון דולר

 

Binah.ai, המחזיקה כבר בכמה לקוחות גדולים בשוק הבנקאות האמריקאי, פיתחה פלטפורמה שתפקידה לספק פתרונות חיצוניים לאתגרי הביג דאטה של התאגידים הגדולים. הפלטפורמה מאפשרת ניתוח איכותי של תהליכי ייצור, ובכך מסייעת לארגונים לצמצם את העלות ואת הזמן הדרוש לפרויקטים.

השירות שמציעה החברה מבוסס על תוכנה לומדת המייעלת את הליך ניהול הנתונים, בדגש על הסקת מסקנות ומציאת פתרונות עבור דרישותיו הספציפיות של כל ארגון.

 

כיום, תאגידים רבים פונים לחברות חיצוניות כדי לייעל את התהליכים הפנימיים ואף לצורך פיתוח טכנולוגיה המשרתת את התאגיד, בעיקר כאשר החברות החיצוניות הן בדרך כלל גם צעירות וחדשניות יותר. התועלת עבור התאגיד גדולה יותר מעלות השירות שהן רוכשות מהחברות החיצוניות.

 

על המודל הזה בדיוק נשענת החברה הישראלית, שעם לקוחותיה נמנים כמה תאגידי ענק משלמים כבר היום. מייסדי החברה הם מיכאל מרקזון ודיוויד ממן.

 

 

 

 

Fifth Dimension | איתור טרוריסטים

לומדים לקרוא את מפת האיומים

שנת הקמה: 2014 // גיוסים: 50 מיליון דולר

 

הפלטפורמה שפיתחה Fifth Dimension נועדה לעזור לממשלות ולתאגידים לנתח תובנות מתוך כמויות מידע אדירות, ולהעניק להם את היכולת לצפות קדימה את מפת האיומים הרלבנטיים להם.

 

המערכת יודעת לנתח סוגי מידע שונים ובאמצעות יכולות חקירה מתקדמות המתבססות על בינה מלאכותית היא מצליחה לאפיין ולזהות אובייקטים ואנשים חריגים, לחזות פשיעה, לזהות התנהגויות חריגות וקשרים חשודים בין גורמים שונים. למערכת עשויים להיות שימושים במגוון תחומים.

 

החברה הוקמה ומנוהלת על ידי צוות המורכב מבכירים לשעבר בגופי הביטחון והמודיעין, מדעני מידע ומפתחי אלגוריתמים. יו"ר החברה הוא הרמטכ"ל לשעבר בני גנץ. המייסדים הם דורון כהן, אריאל זמיר וד"ר אלי דוד.

 

MAWI | התאמת טיפול אישי

המספרים שמאחורי הקנאביס הרפואי

שנת הקמה: 2016 // גיוסים: מימון עצמי

 

הפלטפורמה שפיתחה MAWI אוספת ומנטרת מידע בתחום הקנאביס הרפואי. כמענה למחקר הלא מספק בתחום, החברה מציעה תיעוד: היא מספקת תיק רפואי שנגיש למטופל מהמכשיר הסלולרי, ולמטפל באמצעות האינטרנט. היא עוקבת אחר המטופל בכל שעות היממה בעזרת טכנולוגיית IoT (אינטרנט של הדברים) ואיסוף מידע כתוב מאפליקציות שונות וממקורות רבים הסובבים את המטפל והמטופל.

 

הכלים שמציעה החברה לניהול וניתוח המידע מאפשרים התאמה אישית של הטיפול בקנאביס. החברה החלה כבר בפרויקט ראשון עם בית החולים מאונט סיני בניו יורק למחקר על אלפי מטופלים בהתוויית כאב במטרה לייצר טיפול והדרכה. המייסדים הם ליאור ויין, ד"ר אורן פירסט, פרופ' רפי משולם, שריל שומן, ואורן מימוני.

 

Intensix | סיוע ברגעי לחץ

ממריצים את חדרי הטיפול הנמרץ

שנת הקמה: 2015 // גיוסים: 8.3 מיליון דולר

 

 Intensix פיתחה פלטפורמה שמטרתה לשפר תוצאות קליניות בחדר טיפול נמרץ בהתבסס על מאגרי נתונים גדולים. זיהוי מוקדם ומדויק של מצב המטופל הוא קריטי לאיכות הטיפול בו ולתוצאותיו הרפואיות. באמצעות המערכת המתבססת על בינה מלאכותית ותוכנה לומדת ניתן לעקוב באופן רציף אחר מצבם הגופני של החולים במחלקה שידועה בעומס התמידי שבה. הליווי הממוחשב שיוענק לחולה יאפשר לדייק את הטיפול, ולזהות מקרים חריגים ותגובות בלתי צפויות של המטופל באופן מיידי כמו גם אבחון והכוונה להמשך ההליך הרפואי. ייעול המערכת יחסוך גם הוצאות רפואיות מיותרות ויתרום למקסום הרווח של המרכז הרפואי. המייסדים הם אביגדור פאיאנס וגל סלומון.

 

 

 

 

MDClone | שיתוף בתחום הבריאות

מספקים נגישות למאגרי מידע רפואי

שנת הקמה: 2015 // גיוסים: 5 מיליון דולר

 

MDClone פיתחה פלטפורמה המאפשרת לשתף כמויות גדולת של נתונים בתחום הבריאות. התוכנה נותנת כלים לניהול מידע, ניתוחו, ושיתוף נתונים של מטופלים בלי כל חשש לפגיעה בפרטיות של החולים ובחיסיון שלו זכאי כל חולה.

 

הפתרון הייעודי שמציגה החברה למערכת הבריאות הוא חלק מהמהפכה הטכנולוגית שעובר הענף המסורתי ושעתידה להתעצם בשנים הקרובות. בתחום הרפואה נודעת חשיבות מכרעת ליכולות מדידה רחבת היקף, ניתוח והסקת מסקנות על אוכלוסיות רחבות.

 

המערכת שהחברה מפתחת תתממשק עם מערכות המידע שמפותחות כיום, ותסייע למנהליהן לנהל את צבר הנתונים העצום ולהפיק ממנו תועלת מיידית, מקצועית ומאובטחת. המייסדים הם זיו אופק, ארז לוז, בועז גור לביא.

 

 

 

 

SQream Technologies | ביג דאטה לכולם

מעבדים מידע עצום עם מעט חומרה

שנת הקמה: 2010 // גיוסים: 11 מיליון דולר

 

מסד הנתונים שפיתחה SQream Technologies נועד להנגיש כמויות עצומות של מידע לחברות מכל הגדלים, גם עם משאבים מוגבלים יחסית. הפתרון שמציעה

החברה מסוגל לעבד טריליוני שורות של מידע במחשב קטן, מתוגבר במעבד הגרפי של NVIDIA, ללא הצורך בארונות הכוננים המוכרים. עם היכולות שבהן החברה מתגאה נמנות המהירות, היעילות והפשטות של המוצר.

 

הטכנולוגיה שפותחה מאפשרת לחברות קטנות כגדולות להגיע לעיבוד מרבי של המידע האדיר שנאגר, ולהסיק מסקנות משמעותיות בתחומים כמו התנהגות לקוח, סייבר וביטחון, חקר הסרטן והגנום, כמו גם הגדלת רווחים מהירה.

 

מסד הנתונים, הפתוח לשינויים והתאמות, תוכנן כך שיאפשר גמישות יחסית עבור הלקוחות, כזו שנועדה להעניק להם את היכולת להגיע למידע שבעבר היה אתגר לעבדו בשל גודלו או מורכבותו. המייסדים הם עמי גל ורזי שושני.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x