כנס השירות שופרסל תמונת גג עמוד

סגן מפכ"ל המשטרה: "אנחנו חדר המיון של החברה הישראלית"

בכנס השירות 2017 של "כלכליסט", אמר ניצב זהר דביר, "אנחנו מבדילים בין תגובה ליוזמה – תגובה זה כשצריך משטרה כאן ועכשיו והכל רץ מהר במוקד 100, ביתרת הזמן נמקד את המשטרה לקהילה"

ספי קרופסקי 10:2421.11.17

"אנחנו משתדלים ללמוד מטעויות העבר ומדברים שהלכו פחות טוב וחושבים איך אנחנו יחד עם הקהילה נתרום לשיפור באיכות החיים ובאמון המשטרה", כך אמר הבוקר (ג') סגן מפכ"ל המשטרה ניצב זוהר דביר בכנס השירות 2017 של "כלכליסט". לדבריו, "המשטרה היא חדר המיון של החברה הישראלית - כל מה שמוזנח מגיע אלינו בסוף ואנחנו צריכים לטפל. לכן אנחנו יוצאים טיפה מעבר לטיפול המשטרתי נטו ומסתכלים רחב ורחוק יותר על מנת למנוע בעיות".

 

 


 

ניצב דביר הציג רפורמה חדשה המקודמת בשנתיים האחרונות מאז שנכנס לתפקיד המפכ"ל הנוכחי, רב ניצב רוני אלשייך, שמרכזה לשפר את האמון במשטרה. "אנחנו שואלים את הציבור כל אחד בטריטוריה שלו מה מפריע לו ופתאום גילינו להפתעתנו שאחד הדברים שמטרידים את האזרח אלו דברים שקשורים לאיכות חיים כגון רעש", סיפר, "אנחנו מבדילים בין תגובה ליוזמה – תגובה זה כשצריך משטרה כאן ועכשיו והכל רץ מהר במוקד 100, ביתרת הזמן נמקד את המשטרה לקהילה".

 

ניצב זוהר דביר סמפכ"ל משטרת ישראל. מטפלים במגזר הערבי ניצב זוהר דביר סמפכ"ל משטרת ישראל. מטפלים במגזר הערבי צילום: עמית שעל

 

במהלך דבריו ציין ניצב דביר כי בכוונת המשטרה להתמקד בשנים הקרובות בחברה הערבית. "אנחנו רוצים להנגיש את שירותי המשטרה בחברה הערבית שהמסה הקריטית שלה מייחלת לשירותי משטרה, לשקט ולסדר", אמר דביר, "כל אחד רוצה שכשהבן שלו יוצא מהבית שלא יחטוף כדור או יידרס. זו פינה שמטופלת היטב גם מכיוון המשרד לביטחון פנים - יותר תחנות ושוטרים". הוא חשף עוד כי עד שנת 2025 בכוונת המשטרה לפתוח עוד 20 תחנות במגזר הערבי.

 

ניצב דביר (52) נכנס לתפקידו כסמפכ"ל לפני שנתיים. לפני שהגיע למשטרה הוא שרת בגולני במגוון תפקידי פיקוד, לרבות פיקוד על סיירת גולני. בהמשך הוצב ל-3 שנים בתפקיד בטחוני בחו"ל. ניצב דביר התגייס ליחידה ללוחמה בטרור (ימ״מ) בשנת 1999 ושירת כמפקד פלגת לוחמים. לאחר מכן שימש כקצין אגף המבצעים של היחידה וב-2001 מונה למפקדה. בשנת 2007 מונה ניצב דביר למפקד מרחב עמקים‏ במחוז צפון של המשטרה ובשנת 2008 קודם לדרגת תת-ניצב. בשנת 2009 מונה לסגן מפקד מחוז צפון ובהמשך כממלא מקום מפקד המחוז. בשנת 2011 קודם לדרגת ניצב ומונה לתפקיד ראש אגף תמיכה לוגיסטית. בינואר 2014 מונה למפקד מחוז הצפון.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x