שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
כנס עסקים בעולם משתנה גג עמוד

כנס טבריה

"ההייטק נגמר באיזור יקנעם, ועם זה אנו צריכים להיאבק"

אריאל משעל, מנכ"ל המשרד לפיתוח הפריפריה הנגב והגליל בכנס כלכליסט: "בחודשים הקרובים אנו הולכים להקים 20 "האבים" (HUB), מתחמי עבודה משותפים, עבור צעירי הגליל שמעודדים אותם להגיע ולקבל שכר דירה מסובסד. מיזם מחולל שינוי שיתן עוד סיבה לצעירים להישאר בצפון"

ענת רואה 11:2323.10.17

"זה לא סוד שיש בעיה עם רמת הרפואה בצפון. המשרד לפיתוח הפריפריה עושה לא מעט דברים אך זה לא מספיק", כך אמר אריאל משעל, מנכ"ל המשרד לפיתוח הפריפריה הנגב והגליל בכנס "עסקים בעולם משתנה" של "כלכליסט" המתקיים בטבריה.

 

 


 

משעל אמר כי כדי לחזק את תחום הרפואה בצפון "הקמנו פקולטה לרפואה בצפת, נתנו כסף למחקר בבתי חולים בגליל. אנו מעודדים רופאים שמגיעים מחו"ל לבוא ולעבוד כאן בגליל".

 

"בעצם החזון של המשרד והסיבה לשמה הוקם הוא לראות איך אנחנו מצמצמים פערים, מקדמים הזדמנויות ואת הצמיחה הכלכלית בצפון. כדי לעשות זאת אנחנו צריכים קודם כל לייצב את העולם של האנשים הטובים בצפון, לפני שאנחנו מדברים על עולם משתנה".

 

"מחוז הצפון מונה 1.5 מיליון איש, 'רק' 94 רשויות בצפון. איך בעצם אנחנו מניעים את הצפון ואת הכלכלה? הדבר הראשון שחשוב לנו הוא איך אנחנו משאירים את החבר'ה הצעירים בצפון. אנו חושבים על זה לא מעט, זו הבעיה הכי גדולה של איזור הצפון. היום אין בעיה להוציא תואר, המדינה עוזרת יש מלגות, ואם הצעירים עושים תואר טכנולוגי אין להם לצערי ולצערם יותר מדי מה לעשות בצפון, הם לוקחים את הרכבת ונוסעים למרכז. ההייטק נגמר באיזור יקנעם, ועם זה אנו צריכים כמדינה להיאבק". 

 אריאל משעל מנכ"ל המשרד לפיתוח הנגב והגליל אריאל משעל מנכ"ל המשרד לפיתוח הנגב והגליל צילום: עמית שעל

 

 

"מדינת ישראל סוף סוף החליטה שצריך להתחיל להשקיע בצפון, תקציב ההחלטה עומד על 17.5 מיליארד שקל, החלטה שמעורבים בה כמעט כל המשרדים של ממשלת ישראל. הרעיון הוא קודם כל לפתח איזורי תעשיה, לעודד מחקר, לעזור לעסקים קיימים, ולמרות שיש ביקורת על התוכנית והיא לא מושלמת היא עדיין תתן לא מעט לעסקים בצפון. המשרד שלנו נתן הרשאות למוקדי תעסוקה לבעלי מוגבלות שיקומו, אנו עוזרים לכל הרשויות בעלי הגירה שלילית, אנו קוראים לזה 'נוהל הגירה שלילית' ומנסים לעזור במיתוג וניסיון לשנות את זה ולהפוך אותו את המאזן לחיובי".

 

משעל המשיך: "בחזרה לנושא הפיתוח הכלכלי, בחודשים הקרובים אנו הולכים להקים 20 "האבים" (HUB), מתחמי עבודה משותפים, עבור צעירי הגליל שמעודדים אותם להגיע ולקבל שכר דירה מסובסד, אנו רואים את זה כמשק כלכלי קטן. מיזם מחולל שינוי שיתן עוד סיבה לצעירים להישאר בצפון. בנוסף יש לנו את פרויקט 'ביז בגליל', שמאפשר למוסדות גדולים להגיע ישירות לבעלי עסקים קטנים ואני חושב שזה יתן אפשרות לעסקים קטנים לנשום טיפה ולעבוד עם ספקי עוגן, שלא יעבדו עם ספקים מהמרכז אלא יקבלו את כל מה שהם צריכים דרך אותם מכרזים. העסקים בצפון משוועים למהלך שיתן להם הזדמנות שווה".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x