שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי

ועידת לונדון

"המטבעות הדיגיטליים יחליפו את קרנות ההון סיכון"

"השווי של נכסים לא נזילים מסתכם ב-500 טריליון דולר ברחבי העולם", אמר קרלוס דומינגו, מייסד ושותף מנהל בקרן ספייס, בוועידת כלכליסט בלונדון. "טכנולוגיית הבלוקצ'יין מאפשרת להפוך כמעט כל נכס להון נזיל באמצעות המרה למטבע"

הגר רבט, לונדון 21:0214.09.17

"המטבעות הדיגיטליים יחליפו את קרנות ההון סיכון, אמר היום (ה') קרלוס דומינגו, מייסד ושותף מנהל בקרן Spice בוועידת כלכליסט בלונדון.

 

ספייס היא קרן שמגייסת הון באמצעות הנפקת מטבעות מאובטחים ב-ICO והיא מתכוונת להשקיע הן בחברות לפני סבב ראשון והן בכאלה שעומדו לפני ICO.

 

"היום קרנות ההון סיכון משקיעות בסטארט-אפים שמשבשים תעשיות שלמות וממציאים מחדש את העולם שבו אנו חיים, ומייצרות מיליארדי דולרים בדרך", אמר דומינגו, "איך הן יסתגלו כשהון הסיכון עצמו יהיה אחד התחומים שעוברם מהפך כזה?".

 

קרלוס דומינגו קרלוס דומינגו צילום: אוראל כהן

 

 

"אנחנו חיים בעולם לא נזיל, ובזה אני מתכוון לכך שיש נכסים רבים שלא ניתן להמיר למזומן בלי לאבד חלק ניכר מהערך שלהם. למשל - פריטי אספנות, יצירות אמנות, נדל"ן וגם השקעות בסטארט-אפים. השווי של נכסים לא נזילים מסתכם ב-500 טריליון דולר ברחבי העולם.

 

"כאן בדיוק נכנסת טכנולוגית הבלוקצ'יין. זוהי טכנולוגיה שמאפשרת להפוך כמעט כל נכס להון נזיל באמצעות "טוקניזציה"  - המרה למטבע, ואפילו עשויה להגדיל את ערכו בתהליך. ככל שהתהליך הזה של הפיכת הנכסים לנזילים יתגבר, גם התפיסה שלנו של מושג הבעלות תשתנה איתו". הסביר דומינגו. 

 

"אני אסביר למה הכוונה במטבעות הללו, כמו ביטקוין – מטבע מוטבע על ידי חברה או ארגון של מנת לשקף ערך, לספק צרכים או להעניק זכויות מסוימות. המטבעות מופצים בצורה שאינה ריכוזית, בטוחה ובין עמיתים וקל מאוד לייצר אותם.

 

"היום חברות עושות שימוש בהנפקת מטבעות כאלה לשלם גיוס הון – ICO – בממדים הולכים וגדלים. עבור יזמים זו דרך לתמוך בקהילה שלהם, לגייס מיליונים בזמן קצר, להשיג הון נזיל, להפוך את התהליך מרגש וגם לעקוף את קרנות ההון. מה שאנחנו רואים היום הוא רק קצה הקרחון. השאלה היא אם קרנות ההון יכולות לעבור תהליך של הסתגלות לדרך החדשה הזו, ומה שאני מציע להן זה כמה דברים: להיכנס להשקעה מוקדמת בחברה, לתמוך ביזמים שמנסים לשנות את העולם, לזכור ש-ICO הוא תהליך פומבי ולהוסיף לו ערך משלהם.

 

"קרנות הון נמנות על אחד הנכסים הפחות נזילים, המעבר למטבעות הדיגיטליים יהפוך את ההשקעות שלהם לנזילות מהיום הראשון במקום שהמשקיעים שלהן יצטרעו לחכות 10-7 שנים. בנוסף אנג'לים ומשקיעי מימון המונים יוכלו לקחת חלק בקרנות, ברמות הנגישות יותר, כמו גם להצטרף ל-ICO המוצלחות יותר".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x