שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי

יפעת אורון: "מה נעשה אם אמזון תרצה שיהיה לה מטבע משלה"

מנכ"לית לאומי טק, אמרה בוועידת כלכליסט בלונדון כי "לאנשים יש דעות מעניינות על המטבעות. אני מעריכה שמרבית האנשים כאן מצטערים שהם לא קנו ביטקוין לפני שנתיים"

מאיר אורבך, לונדון 15:2014.09.17

 


 

 

"אקח אתכם למסע בארץ הפלאות של אליס", פתחה יפעת אורון, מנכ"לת לאומי טק, את דבריה בוועידת כלכליסט בלונדון. "אנחנו נמצאים במסיבה גדולה. מדד אס אנד פי רם עלייה משמעותית וכך גם נאסד"ק שמטפס במהירות. אם נסתכל על הגרפים קרנות הפרייבט אקוויטי עלו מ-11% עסקאות לכ-20% מנתח העסקות בתחום. חברות הפרייבט אקוויטי משנות את הדרך בה הן חושבות ומוכנות להיות חלק מהמשקיעים ולא רק מובילים מבחינת קרנות הון סיכון. יש השקעות של כ-50 מיליארד דולר בשנה.

 

"כאשר קרנות מגייסות הן משקיעות ולכן אני מאוד 'שורית' על הכסף שיזרום לתעשייה. האם אנחנו משוגעים? ICO לא היה קיים עד לא מזמן ואנו מגיעים ל-1.2 מיליארד דולר של הנפקות במחצית הראשונה של 2017 ואז הסינים עוצרים את ההנפקות. אבל אני מאמינה שהם מרוויחים זמן ולא ממש עוצרים את זה.

 

"לאנשים יש דעות מעניינות על המטבעות. אני מעריכה שמרבית האנשים כאן מצטערים שהם לא קנו ביטקוין לפני שנתיים. אפילו שהוא נפל ב-25% הוא עדיין מאוד חזק ואז בא ג'יימי דיימון מג'יפי מורגן שמאמין שזו הונאה. אם דיימון היה כאן הייתי שואלת אותו שאלה אחת, אולי זו בועה, אבל מה נעשה אם אמזון תחליט שהיא רוצה שיהיה לה מטבע משלה, מה יקרה לכסף בעולם?.  

 

יפעת אורון, מנכ"לית לאומי טק בוועידה בלונדון יפעת אורון, מנכ"לית לאומי טק בוועידה בלונדון צילום: אוראל כהן

 

 

"סופטבנק השיקה קרן של 100 מיליארד דולר, זה גדול פי 2 מכל העולם בכל 2016. כשיש לך 100 מיליארד דולר אתה נותן צ'קים ענקיים ואתה נכנס לעידן היוניקורן של הקרנות.  

 

"אליס שאלה בספר האם וונדרלנד היא כזו אם אין היכן לנחות, או בעברית תראו לי את הכסף. חברות נשארות פרטיות הרבה זמן וזה טוב אבל עדיין משקיעים רוצים לדעת איך הם רואים את ההחזרים. הרבה מהיוניקורן בני יותר מ-10 שנים. צריך למצוא אלטרנטיבות לנזילות. אני מאמינה שיש גורם פחד גדול מהענקים כמו בלו אייפרון, אשר אזכור שמה של אמזון כמתחרה הפחיד את המשקיעים שלה.

 

"יש כמה ערוצים של מכירת חברה. האחד הוא מכירה לחברות הענק הרב לאומיות שמוכנות לשלם הרבה כסף, אבל מה יקרה כאשר הרוכשים הופכים להיות נרכשים ויעד לרכישה. האפשרויות להירכש בעתיד קטנות, אבל יש חדשות. אנחנו מאמינים בקרנות משניות שגדלו משמעותית בשנים האחרונות. דבר נוסף הוא קרנות שצריכים להתחבר לקרנות שרוכשות חלקים ביי אאוט ועוד אפשרות שהתעשיה הישנה תהיה זו שתרכש כמו וולאט שהחלה לקנות וזה טרנד שרק רואים קצת ממנו", סיכמה יפעת אורון.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x