ועידת לונדון

ברקת: "אנחנו רוצים לפחות 10 מיליון תיירים בירושלים בכל שנה"

ראש עיריית ירושלים בוועידת כלכליסט בלונדון: "מיליארדי אנשים בעולם רוצים לבוא לעיר לפחות פעם אחת בחיים". לדבריו, "אנחנו עוברים מהפכה תרבותית שמזינה תיירות, וזה יוצר הזדמנות עסקית"

מאיר אורבך 12:4114.09.17

 


 

 

"ירושלים היא אחד המותגים החזקים בעולם. 3,000 שנה של עיר. מיליארדי אנשים רוצים לבוא לעיר לפחות פעם אחת בחיים. בעוד שללונדון מגיעים מיליוני אנשים בשנה, וכך גם לניו יורק, לירושלים באים רק 2 מיליון. אני רוצה שיהיו לנו לפחות 10 מיליון תיירים בכל שנה". כך אמר היום ניר ברקת, ראש העיר ירושלים, בוועידת כלכליסט בלונדון. 

 

לדברי ברקת, "יש לנו אתרים היסטוריים מדהימים. התחלנו לשווק את ירושלים לעולי רגל בכל העולם. תרבות והיסטוריה מאוד חשובים לנו. יש לנו, למשל, את פסטיבל האורות, שבאו אליו חצי מיליון מבקרים. זה עושה את העיר לנורמלית וראויה לביקורים. אנחנו עוברים מהפכה תרבותית שמזינה תיירות, וזה יוצר הזדמנות עסקית. התחלנו עם 9,000 חדרי מלון - וכיום יש לנו 12.5 אלף חדרים, ועוד 4,000 חדרים בדרך. 2,000 מהם יהיו בפרויקט הכניסה לעיר, שייבנה בקרוב.

 

ניר ברקת ניר ברקת צילום: אוראל כהן

 

"יש לנו יתרון תחרותי נוסף - האוניברסיטה העברית, שהיא אחת המובילות בעולם. אנחנו רוצים להגדיל את מספר חברות הסטארט-אפ שלנו. מספר העובדים בהייטק גדל בשיעור משמעותי, של 26%. עלינו למקום 25 בעולם מבחינת חדשנות - וזה עוד לפני מובילאיי שנרכשה לאחרונה על ידי אינטל. לסיסקו יש את מרכז הווידאו הגדול בעולם שלה, אינטל אורקס ועוד חברות אחרות בתחום של מחשוב וחברות מדעי החיים".

 

לדברי ברקת, "פרויקט הכניסה לעיר הוא המקום שיאפשר לחברות ולסטארט-אפים להתמקם - זה יושב על הרכבת המהירה לתל אביב. זה המקום הנגיש ביותר בעולם. אנחנו מדברים על 1.6 מיליון מ"ר של משרדים - פי שבעה מעזריאלי בתל אביב ושווה או קצת יותר מקאנרי וורף וזה משנה את עתידה של ירושלים".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x