שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי

כנס שוק ההון

איתי בן זאב: "המדינה חייבת לעודד הנפקות של חברות ציבוריות"

מנכ"ל הבורסה אמר בכנס שוק ההון של "כלכליסט" כי יש מספר חברות בקנה שצפויות לצאת להנפקת מניות. "יותר ויותר תאגידים מבינים את היתרון בלהיות חברה ציבורית"

אורן פרוינד 12:3010.07.17

"האתגר האמיתי של הבורסה בשנים האחרונות היה שוק האקוויטי", אמר היום (ב') מנכ"ל הבורסה איתי בן זאב בכנס שוק ההון 2017 של "כלכליסט". לדבריו, השנה התמונה מתחילה להשתנות.

 

 


 

 

"מתחילת השנה יש לנו תשע חברות שביצעו הנפקה ראשונית לציבור. אלו חברות שלא מגיעות מענף אחד אלא ממגוון של עסקים. יש לנו חברה עשירית שמבצעת כעת רישום כפול בשם אוראמד. אורמאד הבינה שבמסגרת הרישום הכפול, מבחינת הנהלת החברה, אין שום כאב ראש שכרוך בלהגיע לבורסה שלנו", אמר בן זאב, שהדגיש במקביל את איכותו של שוק החוב המקומי: "יש שוק חוב שמתפקד בצורה טובה יש לזה הרבה סיבות".

 

מנכ"ל הבורסה איתי בן זאב היום בכנס שוק ההון של כלכליסט מנכ"ל הבורסה איתי בן זאב היום בכנס שוק ההון של כלכליסט צילום: אוראל כהן

 

לגבי הצפי להתפתחויות בבורסה תקופה הקרובה אמר בן זאב: "יש לנו מספר חבורת בקנה שצפויות לבצע הנפקות ואני אציין כאן שתי הנפקות שצפויות לצאת לפועל. האחת היא זו של תמר פטרוליום שסגרה לאחרונה הנפקת אג"ח גדולה וצפויה להתחיל בקרוב ראוד שואו לגיוס הון. השנייה זו הנפקה של OPC".

 

אחד היעדים שעל הפרק הוא שינוי היחס של החברות לאופציית ההנפקה. "אנחנו מרוצים מהעובדה שיותר ויותר חברות מבינות את היתרון בלהיות חברה ציבורית. זה אינטרס של המדינה שכמה שיותר חברות יהפכו ציבוריות והמדינה צריכה לעודד הנפקות של חברות ציבוריות ולתמרץ את החברות. לעבור לפלטפורמה שקופה לגיוס הון וחוב זה דבר נכון", אמר מנכ"ל הבורסה.

 

בן זאב גם לדברים שנאמרו בכנס על ידי קודמיו, מנכ"ל משרד האוצר שי באב"ד וראש הרשות לני"ע שמואל האוזר, ובאופן ספציפי לאמירות של שניהם על פעילותם למען הורדת רגולציה. "אני חושב שזהו צעד נכון. כלכלה לא יכולה לתפקד בלי סקטור עסקי חזק ובעלי ההון לא צריכים לפחד מלהפוך דמויות ציבוריות. אני חושב שככל שהשיח יהיה פחות פופוליסטי, כך יהיה יותר טוב".  

בטל שלח
    לכל התגובות
    x