שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי

כנס שוק ההון

איילת שקד בכנס שוק ההון: "צריך להיזהר מעודף רגולציה, לא בכל רעה חולה יש לטפל בציאניד"

לדברי שרת המשפטים בכנס שוק ההון של "כלכליסט" והבנק הבינלאומי, "החשש הוא שיש לנו רגולטורים חזקים ואף אחד לא מנסה להחליש אותם או להצר את ידיהם. אנחנו רוצים להוריד את הרגולציה העודפת"

דרור רייך 10:2310.07.17

"צריך להיזהר מעודף רגולציה ומהקצנה – לא בכל בעיה או רעה חולה צריך לטפל בציאניד", אמרה שרת המשפטים איילת שקד בכנס שוק ההון של "כלכליסט" והבנק הבינלאומי, לפרשן המשפטי משה גורלי. "התרופה היא לא בהכרח רגולציה דורסנית".

 

"החשש הוא שיש לנו רגולטורים חזקים ואף אחד לא מנסה להחליש אותם או להצר את ידיהם", אמרה שקד. "אנחנו רוצים להוריד את הרגולציה העודפת".

 

 


 

מימין: משה גורלי ושרת המשפטים איילת שקד בכנס מימין: משה גורלי ושרת המשפטים איילת שקד בכנס צילום: אוראל כהן

 

 

"צריך לדבר על הכל – גם על בחירת נשיא בית המשפט העליון, אבל כבלו את ידינו כי אף אחד לא מוכן להתמודד על התפקיד בגלל הסניוריטי (העדפה לשופט הוותיק ביותר). אף דירקטוריון לא יבחר יו"ר כי הוא הוותיק ביותר", אמרה שקד. "זה הזמן של הוועדה לבחירת שופטים לדון בזה, בחרנו כבר 200 שופטים מתוך 750 שופטים בישראל – וגם כאן נעשה את הבחירה הנכונה".

 

"אני לא אכפה על אף אחד להגיש מועמדות לנשיא העליון, אבל אני חושבת שהעלאת השאלה והדיון עצמו הוא חשוב", ציינה שקד. "בגלל שהיום הכל בג"ץ (מוגשת עתירה לבג"ץ - ד"ר) מראש, כל החלטה אנחנו מעבירים דרך היועץ המשפטי כדי שנוכל לענות לבג"ץ".

 

"התפקיד של יועץ משפטי הוא ליישם את הדרך של השר או הממשלה במסגרת החוק. אני חושבת שצריך להסיט את הספינה מהכיוון האקטיביסטי לכיוון השמרני", אמרה שקד. "הדרך לעשות את זה לדעתי זה בעיקר על ידי בחירת שופטים. אני רוצה קדם את חוק יסוד החקיקה עד סוף הקדנציה, כדי שאפשר יהיה לפסול חוקים, לא רק על ידי בית המשפט אלה גם ע"י הכנסת ומנגד לאשר חוקים גם שבג"ץ פוסל לפי צורך השעה".

 

איילת שקד, שרת המשפטים איילת שקד, שרת המשפטים צילום: אוראל כהן

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x