באנר ועידת ניו יורק דף כתבה

ועידת ניו יורק

"המציאות המדומה תיהפך לחלק בלתי נפרד מכל פעילות - לא רק משחקים"

איתמר בנאדי אמר בוועידת כלכליסט בניו יורק: "בתוך שנתיים בכל טלפון יהיו יכולות של מציאות מדומה"

מאיר אורבך, ניו יורק 23:5417.05.17
איתמר בנאדי מחברת גליספה של טדי שגיא מאמין בעתיד של המציאות המדומה והמציאות הרבודה, VR ו-AR. להערכתו שתי הטכנולוגיות ובעיקר המציאות המדומה ייהפכו לחלק בלתי נפרד מכל פעילות ולא רק בעולם המשחקים.

  

"אני הולך לדבר על מציאות וירטואלית אבל קודם בכמה מילים על ההבדל בין מציאות מדומה למציאות מוגברת. VR היא מערכת סגורה מאוד בעוד ש-AR היא מערכת פתוחה הרבה יותר", אמר בנאדי המכהן כמנכ"ל החטיבה העסקית בגליספה בוועידת כלכליסט בניו יורק.

 

לדבריו, הרכישה של אוקולוס על ידי פייסבוק היא ההוכחה לכך שזהו עולם שהולך קדימה. הוא הוסיף כי "פייסבוק מאוד חזקה במידע של מה שאנשים עושים. מציאות מדומה ו-AR יודעים לתת לך מידע על מה אנשים חושבים. פוקימון גו הציע מבט על מה שהמציאות המדומה הולכת להיות, על האינטראקציה של עולם הסושיאל העתידי".

 


 

איתמר בנאדי איתמר בנאדי צילום: אוראל כהן

 

בנאדי: "יש כמיליארד דולר של השקעות בתחום המציאות המדומה. יש כמיליארד אנשים שמשחקים שם. מיקרוסופט נכנסת לעולם דרך הולולנס, גוגול דרך מגיקליפ שבה היא השקיעה ולגבי אפל עדיין לא ברור לאן היא הולכת. התעשייה עומדת בפני בעיית ביצה ותרנגלות של ייצור תוכן ואופן הפצתו. בעבר אם מישהו רצה לתאר את העתיד הוא אמר תראה את 'מלחמת הכוכבים' - אבל זה כבר ההווה".

 

 

הוא הוסיף כי החיבור בין מובייל ל-VR יכול להפוך את תעשיית המציאות המדומה לגדולה הרבה יותר מהמובייל, ותוך שנתיים בכל טלפון יהיו יכולות של מציאות מדומה; תחום המציאות הרבודה AR עדיין בתחילתו אבל הוא יכול להיות גם מאוד דומיננטי. 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x