ועידת Fintech

כנס פינטק 2017: "בנקאות זה הכרחי - בנקים לא"

בכירים במערכת הבנקאות ועולם הביטוח השתתפו בפאנל שעסק בחדשנות בגופים הפיננסיים, במסגרת כנס הפינטק השנתי של KPMG: "בישראל בולט הרצון לחקור את גבולות החדשנות והיזמות"

קרן אור גרינברג 12:1410.05.17

פאנל בהשתתפות בכירים מבנקים וחברות ביטוח הציג את ההתמודדות של הגופים הפיננסים מול מגמות חדשנות שהם מאמצים, בהנחיית יאן פולרי מחברת KPMG אשר הודיע בפתיחת הדיון על רכישת matchi פלטפורמה פינטקית חדשה. "אם אתה יזם פינטק שמחפש שוק לקוחות או מוסד פיננסי קטן שמחפש טכנולוגיה איכותית matchi היא הפלטפורמה בשבילכם".

 

בפאנל השתתפו רמג'יוס סמולינסקי סמנכ"ל עסקי ב- comdirect מגרמניה, מייקל הארט ראש קבוצת חדשנות בבנק הבריטיBarclays , קתי' קובקס ראש פיתוח עסקי בבנק האוסטרלי WESTPAC, ודיפאק שארמה ראש מרכז הדיגיטציה בבנק הניגרי Kotak Mahindra.

 

שארמה סיפר על התמודדות הבנק הניגרי הצעיר בן 15 שנות פעילות : "בראש סדר העדיפויות שלנו הוא ביסוס המשכיות קיום הבנק וחיפוש מוצרים פשוטים לשימוש בפרט דרך המובייל שמחבר את הקהילה כולה. אני מקווה שעד שאעזוב את ישראל אצור שותפויות נוספות".

 

מייקל הארט ראש קבוצת חדשנות בבנק הבריטי Barclays ציין שהמוקד שלהם נמצא בסייבר.

"הדבר החשוב ביותר זה השליטה האיתנה שלנו בסייבר. אנחנו מחפשים מוצרים שיוסיפו ערך ללקוח ובעינינו זה בעיקר על ידי אלגוריתמים של אינטליגנציה מלאכותית שמותאמות ללקוח".

 

משתתפי הפאנל משתתפי הפאנל צילום: אוראל כהן

 

קתי' קובקס ראש פיתוח עסקי בבנק האוסטלי WESTPAC , אחד מארבעת הבנקים הגדולים ביבשת עם 20% נתח שוק הציגה גישה חדשה לאימוץ טכנולוגיות חדשנות על ידי הובלת יוזמות המתפתחות במקביל לפעילות הבנק: "זיהינו צורך לשירות משכנתא דיגיטלית ובמקום לעשות בעצמנו התחברנו ליזם שבנה שחלק את החזון שלנו ובהשקעה משותפת איתו בנינו חברה מחוץ לארגון. השגנו צמיחה אדירה. התהליך לימד אותנו על בניית מודל ומותג חדש וגם על המהירות שבו אפשר להתחדש מחוץ לארגון. הצלחנו לעשות זה מהר יותר, זול יותר וטוב יותר מאשר היינו עושים בעצמנו. הצלחה זה להגדיל חלק בשוק המשכנתאות אבל בעינינו זה גם לקחת את הטכנולוגיה לגוף שלישי ולפתח את השירות בפחות כסף ממה שהיינו יכולים לעשות בעצמנו. מעניין אותנו לבחון זאת בעוד אזורים. אנחנו נרגשים מהכישרון היזמי שפורח בתעשיית הפינטק. אנחנו יותר איטיים מיזמים ומחפשים אנשים שיכולים להיות סבלניים איתנו ולהתאים עם הזמן והשינויים".

 

נציגי החברות חלקו את הדעה כי בישראל הם מחפשים את היזמים שיוצרים זיעזוע במערכות הפיננסיות. רמג'יוס סמולינסקי סמנכ"ל עסקי ב- comdirect מגרמניה: "הבנקאים יכולים לעשות חדשנות ושיפורים משמעותיים ואני לא חושב שאף בנק ימות מזה. מה שהרשים אותי בישראל בתעשיית הפינטק זה כשנפגשתי עם יזמים שהיו משוכנעים בפתרונות שלהם, תזעזעו את המערכת, תהרגו את הבנקים ותוך כדי דברו איתנו ונפתח דברים יחד. בנקאות זה הכרחי - בנקים לא, יש הרבה חברות כמו עלי באבא, 10 סנט וזה לא בנקים רגילים. השירות הבנקאי הכרחי לצמיחה, האם הבנקים הכרחיים? אני לא בטוח. האם הם ייעלמו? רוב הסיכויים שלא. אני אומר אל תתפשרו תכוונו גבוה וזו עצתי ליזמים הישראליים".

 

קובקס סיכמה: "הייתה לי ההזדמנות להגיע לסיליקון ואלי ולבירות הפינטק בעולם ומה שמשך אותי לישראל זה הרצון לחקור את גבולות החדשנות והיזמות ואני מעודדת אתכם להמשיך בכיוון הזה".

 

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x