גג עמוד ועידת הצפון 2017

ועידת הצפון

מייסדת משותפת של PamBio: "רק לנו יש טיפול שעוצר דימום מוחי"

לדברי ד"ר נוהא חיג'אזי, דמם מוחי הוא הסיבה השלישית הכי נפוצה למוות בעולם המערבי, ולאחד מסוגיו רק לחברה שלהם יש פתרון. היא סיפרה על הקמת החברה ומציאת משקיעים

אמיתי גזית 15:2729.03.17
"15 מיליון איש סובלים מדימום מוחי מדי שנה. 6 מיליון איש מתים מדי שנה. אירוע מוחי־דמי הוא הגורם מספר 3 למוות בעולם המערבי. עלות המחלה בארה"ב ובאירופה עומדת על 43.5 מיליארד דולר מדי שנה", כך סיפרה אתמול (ג') ד"ר נוהא חיג'אזי, מייסדת משותפת ו־CTO ב־PamBio, שפיתחה טיפול שמצליח לעצור את התרחבות הדימום אחרי אירוע מוחי־דמי באמצעות חלבון, בוועידה לעסקים וצמיחה בצפון של "כלכליסט" ופסגות בית השקעות.

 


 

"ישנם שני סוגים של אירועי מוח. סוג אחד הוא אירוע שנגרם כתוצאה מקריש דם. לזה יש טיפול. הסוג השני הוא אירוע מוחי־דמי. לזה אין טיפול, פרט לטיפול של PamBio". חיג'אזי סיפרה על הקמת החברה, שאותה ייסדה עם בעלה, פרופ' עבאד חיג'אזי, מנהל מערך המעבדות בבית החולים הדסה בירושלים, ב־2014: "אחרי כמה ניסיונות במעבדה בהדסה עלינו על רעיון חדש. פנינו לחברה־הבת של הדסה, הדסית, שאחראית על מסחור רעיונות שמתפתחים בבית החולים הדסה. בעזרת הדסית מצאנו משקיע ראשון — החממה הטכנולוגית NGT מנצרת שמקבלת מימון ממשרד הכלכלה". לדברי חיג'אזי, לחברה יש כיום שני פטנטים ו"החלבון שלנו יכול לעצור דימומים נוספים, כמעט מכל סוג — אחרי חבלת ראש, אחרי ניתוח קשה או אחרי לידה".

 

ד״ר נוהא חיג׳אזי, מייסדת משותפת ו-CTO בחברת PamBio ד״ר נוהא חיג׳אזי, מייסדת משותפת ו-CTO בחברת PamBio צילום: עמית שעל

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x