גג עמוד ועידת הצפון 2017

"פחות מ-3% מהיזמים בארץ הן יזמיות, בצפון זה צונח ל-1%"

הילה אוביל ברנר, מייסדת ארגון יזמיות והקמפוס לאמהות של גוגל, אמרה את הדברים בוועידה לעסקים וצמיחה בצפון של "כלכליסט" וקראה לשינוי: "חייבים להפסיק לחיות בכל הפרדיגמות הקודמות"

אדריאן פילוט 13:5428.03.17

"אין כמעט נשים יזמיות בישראל. למטה מ-3% מהיזמים הן בעצם יזמיות. כאשר מתמקדים בצפון, שיעור זה צונח עוד יותר -ל-1% בלבד. כך חושפת היום (ג') הילה אוביל ברנר, מייסדת ארגון "יזמיות" ו-Google Campus for Moms בוועידת לעסקים וצמיחה לצפון של "כלכליסט" בנצרת עילית בפאנל שעסק בסיפורי השראה על הצפון.

 

אוביל ברנר מקימה בימים אלו את הסטארט אפ השלישי שלה, כאשר את הסטראט אפ הקודם כבר הספיקה להנפיק ואף למכור. אוביל ברנר אחראית גם להקמת פורום של נשים בחופשת לידה שמגיעות לקמפוס גוגל ללמוד איך להקים סטארטאפ ועל הדרך מגייסות כספים לאותו יוזמה. לדבריה, נשיא גוגל העולמי הדגיש כי מדובר על אחד הפרויקטים הכי יפים של החברה בכל רחבי הגלובוס.

 


אוביל ברנר הסבירה כי יש כמה סיבות לכישלון של סטארטאפים בישראל כגון חוסר שוק לאותו מוצר שמבקשים להמציא. עם זאת היא התמקדה בכך שבמקרה של נשים הבעיה יתר קשורה להיעדר מנהיגות נשית בתחום הזה וזאת למרות העובדה כי ישנן 12% נשים שמשקיעות בסטארט אפ.

 

לדבריה, "אין כמעט נשים שהן דוגמה ומופת עבור אותן נשים שמבקשות להיות יזמיות. התופעה הזו בעיקר בולטת במגזר הערבי". היא הוסיפה כי "חייבים להפסיק לחיות בכל הפרדיגמות הקודמות". בעיה נוספת שברנר הצביעה עליה היא הקושי בקרב נשים יזמיות לגייס כספים. לפי נתונים שהיא הציגה, מתוך 10 יזמים שמצליחים לגייס כספים ניתן למצוא רק אישה אחת. 

 

 

הילה אוביל ברנר הילה אוביל ברנר צילום: עמית שעל

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x